MON zaprasza na bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego. Terminy i lokalizacje szkoleń

Szkolenia wojskowe

Redakcja

7 maja 2024

Otwieramy nabór i zachęcamy do udziału w 5. edycji popularnego projektu „Trenuj z wojskiem” – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, sobotnie szkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Plan szkolenia zakłada nabycie podstawowych umiejętności związanych z bezpieczeństwem i obronnością – posługiwanie się bronią/strzelanie na trenażerze, przetrwanie, zachowanie podczas alarmów, walkę wręcz, rzut granatem, itd.

Od 11 maja do 13 lipca – co sobotę – w wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski – odbędą się bezpłatne szkolenia wojskowe, które dadzą wskazówki, jak czuć się bezpiecznym i jak być bezpiecznym. Tę edycję wzbogacono wiedzą i umiejętnościami ze styku wojskowości, właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej.

Już teraz można się zapisać na ten dzień do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej, czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Na 8-godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek, nr telefonu. Szkolenie kierowane jest do osób w wieku od 15 do 65 lat z polskim (tylko) obywatelstwem.

Harmonogram oraz koordynatorzy szkoleń w województwie śląskim:

22 czerwca
Katowice – 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej

kpr. Janusz SZEJA, tel. CA MON 261 111 858

13 lipca
Gliwice – 6. batalion powietrznodesantowy

kpr. Patryk WILK, tel. CA MON 261 111 717

W poprzednich 4 edycjach oraz jednej edycji specjalnej, w szkoleniach wzięło udział ponad 23 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym.

powiązane artykuły:

Wojskowe autobusy w katowickim PKM fot 3
Lokalne 1 listopada 2022

Wybrane autobusy PKM Katowice zostały oklejone grafikami, a w środku pojawiły się plakaty informacyj

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3