Modelarskie cuda w Bytomiu

D4 N 0607 kopia

Redakcja

15 maja, 2022

Na tę chwilę z niecierpliwością czekali fani modelarstwa z kraju i zagranicy. Po przerwie spowodowanej pandemią, Hala na Skarpie ponownie zapełniła się wystawcami i zwiedzającymi. W XVII Międzynarodowym Festiwalu Modeli Redukcyjnych brało udział prawie 300 krajowych i zagranicznych modelarzy, którzy zaprezentowali w Bytomiu ponad 1000 modeli.

Co roku twórcy zadziwiają precyzją wykonania prac, dokładnością w odwzorowaniu oryginałów. Wystawa modeli to również doskonała lekcja historii sprzętów militarnych z różnych części świata i okresów historycznych. 

W poprzednich latach festiwal odbywał się w formule online, dzięki czemu mieliśmy szansę zobaczyć prace z najdalszych zakątków świata. Nic jednak nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, dlatego cieszymy się z tego spotkania i niesłabnącego zainteresowania festiwalem zarówno wystawców, jak i zwiedzających”

mówił Bogusława Waldman z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, organizatora festiwalu.

W tegorocznej edycji festiwalu pasjonaci modelarstwa rywalizowali w ponad 120 kategoriach. Wśród modeli nie zabrakło pojazdów i samolotów wojskowych, inscenizacji bitew, a także popiersi m.in. postaci historycznych, bohaterów filmowych i wiele innych wytworów modelarskiej wyobraźni.

Podczas sobotniej imprezy w Szombierkach miłośnicy modelarstwa mogli nie tylko zobaczyć kunsztownie wykonane modele, zakupić modele do sklejania,  ale też spotkać się z Andrzejem Zioberem, jednym z  najbardziej utytułowanych modelarzy redukcyjnych w Polsce. Ziober od wielu lat uczestniczy w konkursach i wystawach modeli redukcyjnych za granicą, gdzie jego modele nagradzane są najbardziej prestiżowymi tytułami i nagrodami.

Organizatorem imprezy, nad którą honorowy patronat objął prezydent Mariusz Wołosz jest Sekcja Modelarska Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu i Uczniowski Klub Sportowy "Karb". 

 

Źródło: UM Bytom

D4 N 0500 kopia

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.4µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3