Młotem zdemolował 4 samochody. Bronił honoru byłej partnerki

63 730978

Redakcja

28 października 2022

Mężczyzna postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość, kiedy jego była partnerka poskarżyła się na żonę swojego znajomego. Teraz grozi mu teraz kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Oficer dyżurny wodzisławskiej jednostki, 24 października 2022 r. tuż po godzinie 18 odebrał zgłoszenie o zniszczeniu samochodów na ulicy Rybnickiej w Gorzycach. Mężczyzna miał młotem uderzać w zaparkowane auta, po czym wsiadł do swojego samochodu i  odjechał.

Zgłaszająca usłyszała dźwięki tłuczonego szkła i postanowiła sprawdzić, co się dzieje. Zdążyła zapamiętać tylko początkowe numery rejestracyjne samochodu sprawcy”

podała kpp w wodzisławiu śląskim. 

Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce patrol. Gorzyccy kryminalni zauważyli opisany pojazd na ulicy Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim. Zatrzymali volvo do kontroli i wylegitymowali kierowcę.

Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Raciborza, który  przyznał się do zniszczenia samochodów. Tłumaczył, że jego była partnerka, 26-letnia Czeszka, poskarżyła mu, że znajomy, a głównie jego żona urządzili jej awanturę po tym, jak "pewna rzecz wyszła na jaw". 29-latek postanowił bronić honoru byłej partnerki i sam wymierzyć sprawiedliwość”

relacjonuje poicja,.

W jego pojeździe policjanci znaleźli młot, którego chwilę wcześniej użył. 

Policjanci ustalili, że 4 pojazdy, których właścicielem jest 50-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, zostały umyślnie uszkodzone. Właściciel oszacował straty na ponad 20 tysięcy złotych.

29-latek usłyszał już zarzut umyślnego zniszczenia mienia, przyznał się. Grozi mu teraz kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Decyzją prokuratora został oddany pod dozór Policji, ma również zakaz kontaktu z pokrzywdzonym i zakaz zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Źródło: KPP w Wodzisławiu Śląskim

63 730977

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3