Młodzieżowa Kadra Narodowa Polskiego Związku Alpinizmu trenuje na ściankach SKARPY BYTOM

Skarpa

Redakcja

21 lutego, 2022

Na ściankach SKARPY BYTOM od poniedziałku, 21 lutego trenują zawodnicy Młodzieżowej Kadry Narodowej Polskiego Związku Alpinizmu. Bytomski obiekt wybrano nieprzypadkowo – posiada największą ściankę wspinaczkową w Polsce.

Celem zgrupowania Młodzieżowej Kadry Narodowej PZA, które potrwa do piątku, 25 lutego, jest przygotowanie zawodników przed sezonem startowym Polskiego Związku Alpinizmu i Międzynarodowej Federacji Wspinaczki Sportowej. Bytomski obiekt umożliwia im trening w dwóch dyscyplinach: czasówce oraz boulderingu i prowadzeniu.

Wśród zawodników kadry są dwie reprezentantki Klubu Sportowego Skarpa Bytom: Magdalena Blachnicka i Zuzanna Mientus.

Na drogach, które przygotowano dla zawodników kadry, w najbliższym czasie będą mogli spróbować swoich sił wszyscy odwiedzający Skarpę.

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM to jeden z najnowocześniejszych obiektów wspinaczkowych w Europie, którego oferta obejmuje zewnętrzną ścianę wspinaczkową, strefę parkouru, strefę street workoutu, rolkowisko, tor do biegów terenowych, siłownię plenerową i wewnętrzną oraz główną atrakcję – wewnętrzne ściany wspinaczkowe o powierzchni 3 tys. mkw. Obok SKARPY BYTOM zlokalizowany jest także Ośrodek Szkoleniowo-Noclegowy Przy Skarpie, który oferuje imprezy firmowe i okolicznościowe oraz zaplecze noclegowe.

 

informacja prasowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3