Zwycięzcy konkursu zorganizowanego przez wójt Joannę Wons-Kletę z okazji Dnia Dziecka zasiedli w jej fotelu. Młodymi wójtami zostali: Kamila Panek z Pawonkowa oraz Marcin Kurth ze Skrzydłowic.
Młodzi wójtowie wydali zarządzenia, w których znalazły się między innymi postulaty o doposażenie Szkoły Podstawowej w Pawonkowie o poidełko, ławki, rolety do klas, zakup huśtawki i karuzeli, niewielkiego street workout’u oraz utworzenie zadaszenia na placu przy szkole. Wójtowie analizowali również regulamin żywienia uczniów w szkołach na terenie gminy.
Młodzi wójtowie szczegółowo przedyskutowali z urzędnikami swoje postulaty i możliwości ich realizacji.
Wójtowie udali się do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Pawonkowie, gdzie sprawdziły czy właściwie gromadzone są frakcje odpadów komunalnych przyjmowane w tym punkcie. Sprawdzili działanie położonej obok oczyszczalni ścieków.
Młodzi mieli również okazję na żywo przekonać się, że gmina musi się zmagać z różnymi problemami. Podczas wizyty na boisku Orlik zaskoczył wszystkich panujący tam bałagan i porozrzucane plastikowe butelki. Wójtowie dali doskonały przykład dorosłym, jak niewiele potrzeba, aby po sobie posprzątać i dbać o publiczne otoczenie.
Źródło: UG Pawonków