Młodzi agresorzy nie będą bezkarni

44 721705

Redakcja

30 sierpnia, 2022

Grupa nastolatków zaatakowała idącego alejką przy ul. Perkoza chłopaka. Jeden z agresorów uderzył chłopaka w głowę, po czym zaczął kopać. Kompani nie zdołali powstrzymać agresywnego kolegi.

21 sierpnia po południu, idącego alejką przy ul. Perkoza nastolatka zaczepił inny młodzieniec, który wybiegł nagle z idącej obok trzyosobowej grupy i uderzył chłopaka w głowę, po czym zaczął kopać. Kompani nie zdołali powstrzymać agresywnego kolegi. Policja otrzymała powiadomienie już po fakcie, dopiero od rodziców pokrzywdzonego. Szybko trafili na trop podejrzanej grupki, a przy okazji wykryli, że wytypowani przez nich dwaj mężczyźni mają na sumieniu jeszcze inne podobne wybryki.

Jak się okazało, kilka minut po pobiciu 16-latka ten sam agresor oraz jego kompan poturbowali młodego mężczyznę na ul. Żurawiej. (Mężczyzna ten, do tej chwili nieznany, proszony jest o kontakt z wydziałem kryminalnym Komisariatu Policji I w Gliwicach.) Policyjne dochodzenie wykazało też, że podejrzani maczali jeszcze palce w pobiciu i okradzeniu przechodnia w centrum Gliwic (do tego zdarzenia doszło kilka dni wcześniej).

Ostatecznie policja zatrzymała 19-latka oraz jego 35-letniego kolegę. Obaj trafili do policyjnego aresztu, o ich dalszych losach zdecydują teraz prokurator i sąd. Za rozbój grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3