Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Zawodnicy wystartują z centrum Wisły

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB

Redakcja

4 września 2023

Przed nami najważniejsze tegoroczne wydarzenie na maratonowej mapie Polski. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy kolarstwa górskiego będą walczyć o biało-czerwone koszulki mistrzów Polski. Mistrzostwa zaplanowano 9 września w Wiśle.

Wisła od wielu lat przyciąga fanów rowerów, nie tylko trenujących regularnie, ale również osoby traktujące tę formę spędzania czasu typowo rekreacyjnie. Niewątpliwie jednak jest to doskonała baza do eksploracji beskidzkich szlaków na dwóch kołach.

- Chcemy wykorzystać potencjał jaki ma w sobie Wisła oraz oczywiście Beskidy, dając możliwość rywalizacji czołówce MTB w kraju. Od kilku lat zapraszamy tutaj uczestników Bike Atelier MTB Maratonu, a w tym roku poprzeczka jest postawiona wyjątkowo wysoko, bo w ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB – wyjaśnia Roman Matysik, przedstawiciel organizatora. – Główna część rywalizacji o biało-czerwone koszulki będzie prowadzona na dystansie PRO. To będzie jedna z najtrudniejszych tras, jakie zostały przygotowane w ostatnich latach. Ponad 70 kilometrów długości i 3 tys. metrów przewyższenia nie pozwolą nikomu odpocząć, wręcz przeciwnie to będzie prawdziwa selekcja wśród najlepszych zawodniczek i zawodników w kolarstwie górskim.

Ale nie tylko rywalizacja mistrzowska odbędzie się w ramach Bike Atelier MTB Maratonu. Tradycyjnie będzie również można wystartować na pozostałych dystansach, czyli: HOBBY, MINI oraz FAMILY.

- Jak zawsze chcemy przyciągnąć zarówno trenujących regularnie, jak i amatorów, dlatego też czekają zróżnicowane trasy. W tym roku na dystansie HOBBY to 33 kilometry, natomiast najkrótsza trasa, wspólna dla dystansów MINI oraz FAMILY będzie miała 16 kilometrów, ale aż 600 metrów przewyższenia – dodają organizatorzy.

Start maratonu odbędzie się przy wiślańskim rynku, co z pewnością pomoże kibicom we wspieraniu swoich ulubionych zawodników, jak i startujących w rywalizacji znajomych. Można również wybrać się na trasę, aby tam zagrzewać do rywalizacji gorącym dopingiem

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W Wiśle zaplanowano również rywalizację dla dzieci, gdzie nie ma dolnej granicy wieku, liczy się dobra zabawa!

- Można wystartować na rowerku biegowym, można w wersji z dodatkowymi kółkami, a starsi uczestnicy oczywiście będą mieli okazję pościgać się na odpowiednio przygotowanym dla nich dystansie. W Wiśle mamy doskonałe miejsce na tego typu zawody, czeka park w sąsiedztwie amfiteatru którego ścieżkami będą podążać najmłodsi uczestnicy Bike Atelier MTB Maratonu – podsumowuje Roman Matysik.

Zapisy dzieci możliwe są jedynie w dniu wydarzenia na terenie miasteczka maratonu (strefa KIDO). Najmłodsza kategoria to rowerki biegowe, najstarsi uczestnicy mogą mieć 8 lat.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w dniu wydarzenia będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

powiązane artykuły:

287611005 2220820311400881 3600389365745220690 n
Turystyka 13 czerwca 2022

W niedzielę 12 czerwca miasto Wisła stało się areną rowerowych zmagań dla niemalże 600. uczestników

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3