Mikołów znów był różowy! Wszystko to aby promować badania profilaktyczne

50 728265

Redakcja

10 października 2022

Za nami już trzecia edycja wydarzenia, które zainicjowała przewodnicząca Rady Miejskiej w Mikołowie Katarzyna Syryjczyk-Słomska. Różowy Mikołów ma przypominać kobietom o profilaktycznych badaniach, które mogą bardzo szybko wykryć niepokojące zmiany w kierunku raka piersi czy szyjki macicy.

Październik jest uznawany na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Jednak Mikołowianki poszły o krok dalej i postanowiły wyjść do kobiet w swoim powiecie z akcją profilaktyczną, podczas której bez wstydu można porozmawiać o swoich watpliwościach, a przede wszystkim się zbadać. Wydarzenie "Różowy Mikołów" zapoczątkowała przewodnicząca Rady Miejskiej w Mikołowie Katarzyna Syryjczyk-Słomska, a w ubiegłą sobotę. 8 października doczekała się już III edycji.

Podczas wydarzenia można było nie tylko zbadać się w mammobusie, ale także zrobić badanie HCC (rak wątrobowo-komórkowy), nauczyć się samobadania piersi, odbyć konsultację lekarską oraz sprawdzić swoje ryzyko zachorowania na raka piersi i raka szyjki macicy. Nie zabrakło również kobiecych przyjemności takich jak SPA dla dłoni, porad profesjonalnej braffiterki oraz ruchu. W ramach wydarzenia odbył się bieg, rajd i marsz różowej wstążki, w tym marsz Nordic Walking i coś dla młodych mam, czyli marsz z wózkami. 

Na wydarzeniu obecni byli także dzielnicowi: asp.sztab. Maciej Dobrowolski oraz mł.asp. Tomasz Pawlus, którzy zajęli się zabezpieczeniem sobotniego eventu, głównie w zakresie ruchu drogowego, a także niedopuszczenia do jakichkolwiek niepokojących incydentów związanych z porządkiem z miejscach publicznych. Mundurowi, którzy sami na co dzień dbają o własne zdrowie, w rozmowach z kobietami, które odwiedziły  "profilaktyczne miasteczko" zachęcali do zdrowego trybu życia i regularnych badań.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3