Mieszkaniec Jaworzna łapał ptaki pod ochroną

46 786415

Redakcja

18 listopada, 2023

69-letni kłusownik łapał ptaki objęte prawną ochroną. Mieszkaniec Jaworzna przetrzymywał je na swojej posesji. 

Policja z Jaworzna otrzymała informację o 69-letnim mieszkańcu miasta, który łapał nielegalnie ptaki objęte ochroną. Na terenie jego posesji ujawniono i kilka ptaków z gatunku Makolągwy oraz Szczygła, które podlegają ścisłej ochronie gatunkowej. Zabezpieczono żywołapkę i inne klatki służące do przetrzymywania ptactwa.

-  Na miejsce wezwano specjalistę do spraw ochrony środowiska i dzikich zwierząt z Pogotowia Leśnego Nadleśnictwo Katowice, który potwierdził, że znajdujące się na posesji ptaki są objęte ochroną gatunkową, a ich posiadanie jest zabronione - relacjonuje policja z Jaworzna.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty w sprawie posiadania zwierząt objętych ochroną i narzędzi przeznaczonych do kłusownictwa. Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów twierdząc, że łapał ptaki dla własnych celów. Prawdopodobnie od blisko roku nielegalnie trzymał na posesji wymienione ptactwo, które wcześniej zwabiał w sidła. 

Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo z ustawy o prawie łowieckim zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.2µg/m3 PM2.5: 25.3µg/m3