Mieszkaniec Cieszyna miał znęcać się nad swoją konkubiną

Punch 316605 1280

Redakcja

12 września 2023

45-latek z Cieszyna miał wielokrotnie znęcać się nad konkubiną. W miniony piątek został zatrzymany po tym, kiedy groził partnerce nożem. 

Do interwencji doszło 7 września w Cieszynie. Dzielnicowi zatrzymali 45-latka, który miał znęcać się nad swoją konkubiną. Według ustaleń, koszmar kobiety miał trwać od marca. Mężczyzna najczęściej urządzał jej piekło pod wpływem alkoholu. Groził jej i wyzywał. Dochodziło też do przemocy fizycznej.

Tym razem nietrzeźwy 45-latek będąc pod silnym wpływem alkoholu groził pokrzywdzonej nożem. Był agresywny i miał 3,5 promila. Natychmiast trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej interweniujący policjanci sporządzili również Niebieską Kartę. 

- Śledczy zebrali dowody świadczące o tym, że 45 – latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną. Zebrane w sprawie materiały niezwłocznie zostały przekazane w ręce prokuratora. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Cieszynie, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawił podejrzanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad kobietą. Ponadto, mając na względzie ochronę osoby pokrzywdzonej, wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu - relacjonuje policja.

Sąd uznał dowody i mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Za przestępstwo znęcania się grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3