Mieszkańcy Jaworza uczcili pamięć tragicznie zmarłego wójta

345585905 1461394214635456 4216013990702062820 n

Redakcja

10 maja 2023

Mieszkańcy Jaworza żegnają swojego wójta. Dr Radosław G. Ostałkiewicz zginął we Włoszech, gdzie wypadł z hotelowego okna. 

Wójt gminy Jaworze dr Radosław G. Ostałkiewicz pojechał służbowo jako uczestnik wyjazdu studyjnego Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Bielska” na Sardynii. O wypadku poinformowały najpierw włoskie media. Przekazały, że z okna hotelu w Cagliari wypadł Polak, który nie przeżył upadku.

Następnie okazało się, że ofiarą był wójt gminy Jaworze. Według włoskiej policji cytowanej przez tamtejsze media, raczej wykluczona została wersja o udziale osób trzecich. Miało dojść do nieszczęśliwego wypadku. Ostałkiewicz miał siedzieć na parapecie w pokoju na czwartym piętrze, a następnie stracić równowagę. Na ratunek było za późno.

- W nawiązaniu do informacji o tragicznej śmierci Wójta Gminy Jaworze – dra Radosława Grzegorza Ostałkiewicza, informujemy że nieszczęśliwy wypadek wydarzył się na Sardynii (Włochy) w trakcie pobytu służbowego na wyjeździe studyjnym organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Bielska”, w którym brali udział samorządowcy z powiatu bielskiego. Aktualnie toczy się postępowanie, prowadzone przez włoskie służby, z którymi w kontakcie są polskie służby dyplomatyczne - informuje Gmina Jaworze.

Znicze pod Urzędem Gminy

We wtorkowy wieczór mieszkańcy gminy Jaworze i pracownicy urzędy spotkali się przy Urzędzie Gminy. Pod oknem biura wójta, w utworzonym przez niego arboretum zapłonęły znicze. 

Mieszkańcy pogrążeni w ciszy i smutku, wspominali dra Radosława G. Ostałkiewicza. Z czerwonych zniczy utworzone zostało serce. Na specjalnie przygotowanym miejscu postawiono zdjęcie tragicznie zmarłego wójta.

Wójta Jaworza żegnają samorządowcy z woj. śląskiego

- Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o tragicznej śmierci śp. Radosława Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. To był doświadczony samorządowiec, bardzo zaangażowany w sprawy społeczności lokalnej. Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia - marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

- Z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Radosława Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. Urodzony samorządowiec, wykładowca, świetny menager i współpracownik, dobry człowiek. Radku, nie czas było Ci odchodzić... Myślami jesteśmy z najbliższymi śp. Wójta, pracownikami Urzędu Gminy w Jaworzu oraz mieszkańcami gminy - Andrzej Płonka, starosta bielski oraz Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu.

fot. Gmina Jaworze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3