Mieszkańcy Gliwic i Zabrza oskarżeni o wystawianie fałszywych faktur

Zlotowki

Redakcja

5 marca 2024

Mieli wystawiać fałszywe faktury na 3,5 mln złotych. Straty Skarbu Państwa szacuje się na prawie milion złotych. Przestępstwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawą posługiwania się nierzetelnymi, fałszywymi fakturami VAT, w celu obniżenia wartości zobowiązań z tytułu należnego podatku zajmowali się policjanci z Jastrzębia-Zdroju. Postępowanie dotyczyło kilkunastu różnych firm.

- Z ustaleń policjantów i Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju wynika, że osoby prowadzące agencję reklamową oraz firmy zajmujące się między innymi wydrukiem materiałów reklamowych, nadrukiem na abażury lamp, obrotem nieruchomościami i sprzedażą tych produktów, posługiwały się nierzetelnymi lub podrobionymi fakturami. Łącznie wystawiono ponad 500 faktur o łącznej wartości ponad 3,5 miliona złotych - informuje policja.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 40-latkowi i 31-latce z Zabrza oraz 38 i 53-letniemu mieszkańcowi Gliwic zarzutów dotyczących między innymi posługiwania się nierzetelnymi, fałszywymi fakturami oraz uszczuplenia należności publiczno-prawnej. Szacuje się, że straty poniesione przez Skarb Państwa wyniosły prawie milion złotych.

Do sądu trafił już akt oskarżenia. Przestępstwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3