Międzynarodowy Festiwal Organowy w Zabrzu. Sprawdź program

Organowy festiwal 870x440

Redakcja

25 września, 2022

Od 27 lat w Zabrzu we wrześniu spotykają się miłośnicy muzyki organowej by uczestniczyć w koncertach organizowanych podczas Międzynarodowego Zabrzańskiego Festiwalu Organowego im. Ks. Antoniego Chlondowskiego. W ramach wydarzenia zabrzańskie kościoły goszczą najwybitniejszych wirtuozów muzyki organowej.

Organizatorem Festiwalu, nad którym patronat honorowy objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik jest Urząd Miejski w Zabrzu. Dyrektorem artystycznym imprezy jest pomysłodawca Festiwalu Waldemar Krawiec.

Międzynarodowy Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego od ponad ćwierćwiecza gromadzi wielbicieli muzyki organowej. To niezwykle cenna inicjatywa w miejskim kalendarzu imprez kulturalnych, zapoczątkowana i z pasją kontynuowana przez znakomitego instrumentalistę Waldemara Krawca, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego oraz uczestnika wielu kursów prowadzonych przez wybitnych profesorów: U. Spang-Hansena, J. Boyera, J. Ferrarda, Ch. Bosserta, N. Danby. Festiwal budzi uznanie występami najwybitniejszych wirtuozów muzyki organowej, a także wyjątkowymi przestrzeniami zrewitalizowanych zabrzańskich obiektów sakralnych.

– Tegoroczna 27. edycja Festiwalu będzie z pewnością wyjątkowa, ponieważ wpisuje się w obchody stulecia nadania Zabrzu praw miejskich. To właśnie wiek temu, z największej wsi w Europie, staliśmy się ośrodkiem z olbrzymim potencjałem, który od lat skutecznie pomnażamy. Energia miasta wyzwalana jest podczas wydarzeń kulturalnych, w których zabrzanie i goście z ochotą uczestniczą. W roku stulecia miasta serdecznie zapraszam wszystkich miłośników dobrej muzyki na 27. Zabrzański Międzynarodowy Festiwal Organowy. Jestem przekonana, że ciekawe koncerty, odbywające się w przepięknych obiektach architektury sakralnej, wzbudzą wiele pozytywnych emocji i wzruszeń, które zostaną na długo w Państwa pamięci – mówi Małgorzata Mańka-Szulik.

Szczegółowy program można znaleźć na plakacie oraz stronie Festiwalu: www.festiwal-organowy.pl

Festiwal organowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3