Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych znów w katowickim MCK-u

Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPO Gołębie w Katowicach 7

Redakcja

3 stycznia, 2023

Święto sportu gołębiarskiego wraz z towarzyszącą mu 71. Ogólnopolską Wystawą Gołębi Pocztowych już wkrótce, w dniach 6-8 stycznia br., ponownie zawita do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Przed pasjonatami gołębi zaprezentuje się ponad stu dwudziestu wystawców z Polski i zagranicy.

– Jesteśmy dumni, że już drugi rok z rzędu Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie odbędą się w tak prestiżowym miejscu jak katowickie MCK, ponieważ jest to najważniejsze wydarzenie dla miłośników gołębi pocztowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Marta Ostaszewska, Project Manager Działu EXPO.

W pierwszy weekend stycznia przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach wypełni się stoiskami, na których będzie można znaleźć wszystko to, co potrzebne jest do hodowli gołębi – gołębniki wraz z wyposażeniem, odżywki, leki, karmy, środki czystości, czy systemy zegarowe oraz transportowe – asortyment będzie szeroki i zadowoli nawet najbardziej wymagających gołębich pasjonatów. 

Tradycyjnie już wydarzeniu towarzyszyć będzie 71. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, podczas której będzie można podziwiać najszybsze i najlepsze gołębie w Polsce, które osiągnęły rekordowe wyniki z lotów w kategoriach na krótkich, średnich i dalekich dystansach. Spośród nich zostanie wybrana Reprezentacja Polski na Olimpiadę FCI.

W ubiegłym roku Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie odwiedziło blisko 9 tysięcy osób, co stanowi dowód na niezmienne zamiłowanie do tego sportu. Targi są miejscem spotkań zarówno doświadczonych pasjonatów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hodowlą.

Organizatorem 14. Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie jest Grupa PTWP, wydawca między innymi magazynu "Farmer" oraz portalu farmer.pl, a 71. Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych – Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych.

Bilety są dostępne zarówno w sprzedaży online, jak i w kasach biletowych podczas wydarzenia. Płatność kartą lub gotówką. Kobiety oraz osoby poniżej 18 roku życia – wstęp wolny!

Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPO Gołębie w Katowicach 4

powiązane artykuły:

Gfsjkjhgdsdh
Lokalne 3 stycznia, 2022

Już na początku 2022 roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie areną dwóch najważni

Oigfgnki
Lokalne 23 października, 2021

Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych w Rudzie Śląskiej świętuje w tym roku 100-lecie swojego is

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.6µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3