Michniewicz o Stadionie Śląskim: Ten stadion widział mnóstwo świetnych meczów polskiej reprezentacji [WIDEO]

Czesiomichniewicz
Kastelik

Szymon Kastelik

21 marca 2022

Rozpoczął się najważniejszy tydzień dla polskiej piłki w tym roku. Nasza reprezentacja rozpoczęła przygotowania do meczu o wszystko. Piłkarze odbyli już swój pierwszy trening na Stadionie Śląskim.

Ruszyło zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej przed finałem baraży o mundial, który zostanie rozegrany 29 marca na Stadionie Śląskim. Jednak wcześniej, 24 marca Polska rozegra towarzyszki mecz w Glasgow ze Szkocją (która miała grać mecz z Ukrainą). 

Polscy piłkarze zameldowali się dzisiaj w katowickim hotelu Monopol. Następnie po południu odbył się ich pierwszy trening na Stadionie Śląskim. Pół godziny wcześniej selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz wziął udział w konferencji prasowej. Podczas spotkania z dziennikarzami poinformował, że wszyscy zawodnicy są zdrowi. Potwierdził, że brak Macieja Rybusa związany jest z zakażeniem koronawirusem, chociaż niektórzy twierdzą, że powodem absencji polskiego piłkarza jest jego gra dla rosyjskiego klubu. 

Michniewicz stwierdził, że ma ułożony skład na finał baraży, ale sparing ze Szkocją i treningi jeszcze wszystko zweryfikują. Jedną z niewiadomych jest forma m.in. Grzegorza Krychowiaka, który od listopada nie grał w oficjalnym meczu (pierwszy mecz zagrał dopiero w niedzielę, już jako piłkarz AEK Ateny). Nieoficjalnie mówi się, że Michniewicz będzie chciał wrócić do duetu napastników Lewandowski-Milik i wówczas reprezentacja Polski zagrałaby w formacji 3-5-2.

Na konferencji prasowej selekcjoner został zapytany o magię Stadionu Śląskiego. Czesław Michniewicz potwierdził, że Kocioł Czarownic jest szczególnym miejscem dla polskiej piłki i sam miał przyjemność przeżywać na tym obiekcie awans naszej reprezentacji na EURO 2008 po meczu z Belgią.

- Wiem, że ten stadion widział mnóstwo świetnych meczów polskiej reprezentacji. Mam nadzieję, że mecz, który przyjedzie nam rozegrać, też przejdzie do historii - powiedział Czesław Michniewicz.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3