Szymon Michałek rozpoczął kampanię w amerykańskim stylu. "Nie tylko stadion"

Michalekchorzow2
Kastelik

Szymon Kastelik

26 lutego 2024

Szymon Michałek, najpoważniejszy kontrkandydat Andrzeja Kotali w walce o fotel prezydenta Chorzowa, w miniony czwartek zainaugurował swoją kampanię wyborczą oraz przedstawił "Drużynę Michałka", czyli kandydatów do rady ze swojego komitatu.

Inauguracja w sali luksusowego hotelu w Chorzowie odbyła się z wielką pompą. Można śmiało stwierdzić, że była to "miniaturka" amerykańskich konwencji. Nie brakowało ozdób, muzyki, efektownego wejścia oraz tego co najważniejsze: przemowy głównego bohatera Szymona Michałka, który na końcu podziękował żonie za wsparcie.

Szymon Michałek nie chciał tylko mówić o swoich obietnicach i planach. Na początku przedstawił dane z różnych źródeł, według których Chorzów zajmuje odległe miejsca w wielu rankingach miast powiatowych. Tym samym Michałek chciał podkreślić, że przez ostatnie lata miasto zostało w tyle w porównaniu do innych w regionie i w całym kraju. 

Nie tylko stadion

Michałek przedstawił w kilku punktach swój plan na Chorzów. Jak podkreślił, nie są to konkretne obietnice, lecz wizja, którą chciałby realizować jako prezydent Chorzowa w kolejnych latach. Wśród jego propozycji to m.in. utworzenie aplikacji dla mieszkańców, pomoc w sprawach urzędowych, poprawienie profilaktyki zdrowotnej, "wyciąganie z bram" osób, które pobłądziły lub wychowywały się w złych warunkach. 

- Dla mnie w głównej mierze chodzi o zarządzanie i finanse. W tym jestem dobry. Stadion to naturalna konsekwencja tego, że musi powstać. To nie jest duży punkt programu. Chodzi o kwestie całościowego zarządzania miastem. Nie możemy reaktywnie działać. Musimy najpierw się mocno zastanowić, zanim coś zrobimy. Chciałbym bardzo, żebyśmy zastanowili się nad tym, w jaki sposób można pozyskiwać nowe dochody miasta. Nie chodzi o zwiększenie podatków, tylko o inwestycje i liczbę mieszkańców - skomentował Szymon Michałek.

Jak deklaruje, jest bezpartyjny i ma poparcie tylko Polski 2050 Szymona Hołowni i Ślonzoków Razem. Natomiast uważa, że na listach jego komitetu do rady są kandydaci z różnych środowisk, co tylko ma potwierdzić, że nie chodzi mu o polityka. 

Michałek chce jako prezydent rozmawiać ze wszystkim, również z rządem, bez względu na to, która partia rządzi. 

ZOBACZ WIĘCEJ:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3