Michał Staniszewski - Radny Bytom

Michal staniszewski radny

Redakcja

26 lipca 2023

Sylwetka radnego Rady Miejskiej w Bytomiu Michała Staniszewskiego. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Michał Staniszewski - radny z Bytomia, kandydat na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu gliwickim. Kim jest, czym się zajmuje?

Michał Staniszewski urodził się w 1986 roku w Bytomiu. Mąż i ojciec dwóch synów. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach gdzie w 2015 roku obronił pracę doktorską, uzyskując tytuł doktora nauk technicznych w dziedzinie informatyka o specjalności bioinformatyka. Ukończył też studia podyplomowe na kierunku zarządzania projektem europejskim. Jest przedsiębiorcą, prowadzi własną działalność gospodarczą. Współwłaściciel i prezes zarządu firmy QSystems.pro Sp. z o.o, która specjalizuje się w świadczeniu usług IT oraz realizacji projektów łączących biznes i naukę. Pracuje też jako adiunkt w Politechnice Śląskiej i jako kierownik prac badawczo-rozwojowych w prywatnych spółkach. Jest autorem wielu publikacji naukowych. Przez wiele lat stał na czele stowarzyszenia „Nasze Miechowice”.

Działalność w Radzie Miejskiej

Uzyskał mandat radnego Rady Miejskiej w Bytomiu w latach 2010, 2014 oraz 2018. Na początku obecnej kadencji został wiceprzewodniczącym, a w 2022 roku przewodniczącym Rady.

Jako radny pracuje w komisji Dialogu Społecznego i Spraw Regulaminowych (wiceprzewodniczący).

Działalność polityczna

Od 2006 roku należy do Platformy Obywatelskiej, będąc przewodniczącym PO w Bytomiu oraz członkiem Zarządu Regionu Śląskiego Platformy Obywatelskiej.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 7 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 29 obejmującym powiaty: gliwicki i tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze.

Nawiąż kontakt z radnym:

Telefon: 508 331 779

e-mail: staniszewski@miechowice.net

Strona www: www.michalstaniszewski.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3