Michał Gramatyka wiceministrem cyfryzacji

Holowniagramatyka

Redakcja

22 grudnia, 2023

Kolejny polityk z województwa śląskiego w rządzie Donalda Tuska. Poseł Polski 2050 Szymona Hołowni, Michał Gramatyka został wiceministrem cyfryzacji.

Resortem cyfryzacji zarządza wicepremier Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy. W pracy ministerstwa pomagać mu będzie Michał Gramatyka, który został mianowany na sekretarza stanu w ministerstwie. 

Michał Gramatyka w 1999 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych w specjalności kryminalistyka. Pracował m.in. jako adiunkt na Uniwersytecie Śląskim, wykładowca w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Zakładzie Islamu Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach. . W 1997 zdał egzamin prokuratorski i został wpisany na listę biegłych Sądu Okręgowego w Katowicach. 

Był doradcą sejmowej komisji śledczej ds. ustalenia okoliczności śmierci Barbary Blidy. Posiada wieloletnie doświadczenie samorządowe, był Radnym Miasta Tychy przez kilka kadencji. Od 2009 do 2014 roku był zastępcą prezydenta miasta Tychy. Był też wiceprezesem Tauron Polska Energia. Wolny czas spędza na śpiewaniu i graniu na basie w zespole szantowym “Perły i Łotry”.

Był działaczem Unii Wolności. W 2014 roku został radnym sejmiku śląskiego z listy Platformy Obywatelskiej. W 2019 roku wybrany do Sejmu. 2 lipca 2021 roku przeszedł do Polski 2050 Szymona Hołowni.

W wyborach parlamentarnych 2023 był liderem listy Trzeciej Drogi w okręgu katowickim. Ponownie uzyskał mandat posła. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.8µg/m3 PM2.5: 26.0µg/m3