Miasto Ogrodów zbiera wspomnienia z ulicy Kościuszki

Archiwum Historii MA3wionej 1

Redakcja

7 października, 2022

Katowicki Medialab, część instytucji Katowice Miasto Ogrodów, stworzyło już monografię tej najbardziej nasyconej historią katowickiej ulicy, specjalny spacerownik oraz poświęcił jej wystawę. Teraz szykuje się za przygotowanie Archiwum Historii Mówionej.

Wspomnienia pilnie poszukiwane! Katowicki Medialab, część instytucji Katowice Miasto Ogrodów, stworzyło już monografię tej najbardziej nasyconej historią katowickiej ulicy, specjalny spacerownik oraz poświęcił jej wystawę. Teraz szykuje się za przygotowanie Archiwum Historii Mówionej.

Chce zamknąć w postaci cyfrowego, dostępnego w internecie archiwum, wspomnienia ludzi, którzy mieszkali lub nadal mieszkają na ulicy Kościuszki. Wspomnienia ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeń, znaczących miejsc czy ludzi, którzy współtworzyli jej historię – tę wielką, i tę najbardziej zwyczajną, codzienną. 

Każdy może włączyć się w jego powstanie. Badacze Medialabu zapraszają osoby po 60. roku życia do podzielenia się swoimi historiami. Wystarczy umówić się na spotkanie – telefonicznie lub mailowo – i zgodzić się na nagranie. Realizacją rozmów zajmować się będzie Hanna Kostrzewska – socjolożka i kulturoznawczyni, obecnie pracująca na Uniwersytecie Śląskim. Kontaktować się można pod numerem telefonu: 530 635 461 lub adresem info@medialabkatowice.eu. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 13.4µg/m3