Miał 3 promile i prowadził ciężarówkę bez uprawnień, OC i przeglądu!

Police 112

Redakcja

31 października, 2023

Kierował po pijaku ciężarówkę przewożącą niezabezpieczoną kostkę brukową. Mógł doprowadzić do poważnego wypadku. Na szczęście kierowcę zatrzymali policjanci. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 października. Patrol drogówki zauważył na jednej z ulic w Rudzie Śląskiej pojazd ciężarowy przewożący niezabezpieczoną kostkę brukową. Funkcjonariusze pojechali za Iveco i dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Szybko zauważyli, że kierowca może być pijany, na co wskazywał jego styl jazdy. 

39-letni kierowca Iveco faktycznie był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu. 

- Kierowca nie miał uprawnień do kierowania, a oprócz tego samochód nie powinien poruszać się po drogach, gdyż nie miał bowiem ubezpieczenia OC i ważnego przeglądu technicznego. Kierowca odpowie również za nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku, który mógł w czasie jazdy spaść z auta. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd - relacjonuje rudzka policja. 

39-latkowi grozi spora kara. 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. 

Grożą mu nawet 2-lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna za kierowanie pomimo braku uprawnień i nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku.

Ponadto policjanci sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjny, który nałoży wysoką karę za brak ubezpieczenia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.4µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3