Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło jakiś czas temu na terenie powiatu kłobuckiego. Nagranie z całego zdarzenia w serwisie YouTube umieścił motocyklista, któremu grożono z przedmiotu przypominającego strzelbę. Sprawą zajęła się policja.
Wideo zostało opublikowane 3 czerwca. Na nagraniu8 widzimy jak motocyklista jedzie wiejską drogą i wymija stojący samochód osobowy. Według opisu, kierujący jednośladem wykonał ten manewr nie przekraczając prędkości. Po chwili został dogoniony przez dwóch mężczyzn z samochodu osobowego. Doszło do krókiej wymiany zdań, po czym kierowca osobówki wyciągnął przedmiot przypominający strzelbę.
Kłobuccy policjanci niezwłocznie po otrzymaniu nagrania podjęli czynności procesowe i jeszcze tego samego dnia ustalili tożsamość kierującego samochodem osobowym oraz dokonali przeszukania w jego miejscu zamieszkania. Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. U mężczyzny zabezpieczono 3 przedmioty przypominające broń palną, w tym jeden z magazynkiem na kulki plastikowe oraz atrapy amunicji myśliwskiej. Zabezpieczone przedmioty to prawdopodobnie repliki broni palnej. Opinia biegłego z zakresu broni i balistyki określi dokładnie czy mogły one służyć do oddania strzału. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz prokurator. Przypominamy, że za nielegalne posiadanie broni palnej grozi do 8 lat pozbawienia wolności - relacjonuje kłobucka policja.
Mężczyzna, który kierował motocyklem crossowym nie chce składać wniosku o ściganie dotyczące gróźb karalnych.