Metropolitalna Wigilia dla Samotnych w Katowicach. "Miejsce dla każdego"

IMG 20231224 153518

Redakcja

24 grudnia, 2023

Po raz kolejny w odbyła się Metropolitalna Wigilia dla Samotnych. Ogromna liczba wolontariuszy i współpracowników Fundacji Wolne Miejsce spędziła ten wyjątkowy czas na wsparciu i przy towarzystwie osobom, które nie mają z kim spędzić świąt Bożego Narodzenia. 

W Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych udział wzięli osoby samotne lub znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. Metropolitalna Wigilia dla Samotnych to okazja, by zasiąść przy wigilijnym stole, podzielić się opłatkiem, porozmawiać z drugim człowiekiem i spędzić ten czas w świątecznej atmosferze.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16:00 w katowickim MCK-u. To jedna taka wieczerza w Polsce przygotowana dla samotnych i potrzebujących, która organizowana jest dokładnie 24 grudnia. 

- Nie liczymy nigdy osób, które do nas przychodzą. Jesteśmy przygotowani na 3 - 3,5 tysiąca osób. A ile osób przyjdzie, to zależy od tego ile osób jest samotnych i potrzebujących. Przyjmiemy każdego. Jesteśmy zawsze w stanie podzielić tak, żeby dla każdego starczyło - powiedział Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych to oczywiście kolacja i prezenty, ale jak zawsze organizatorzy przygotowują coś więcej.

- Jest kolędowanie, jest program artystyczny. Po prostu mnóstwo elementów, które będą uswietniać tę wigilię - dodaje prezes.

Przygotowania trwały wiele dni. Przy wsparciu partnerów, samorządów i przede wszystkim wolontariuszy udało się zorganizować posiłki i miejsce dla tysięcy osób, które nie mają nikogo do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia. 

Oprócz wieczerzy wigilijnej z tradycyjnymi pokarmami, organizatorzy zorganizowali wspólne kolędowanie, przedstawienie teatralne, ale przede wszystkim czas na rozmowę z drugim człowiekiem.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wolne Miejsce. IMG 20231224 153450

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3