Mer Buczy odwiedził Pszczynę. Podziękował mieszkańcom za wszelkie wsparcie

20221102 093837

Redakcja

3 listopada 2022

W środę, 2 listopada Pszczynę odwiedził mer Buczy Anatolij Fedoruk. W trakcie spotkania z burmistrzem Dariuszem Skrobolem wyraził ogromną wdzięczność mieszkańcom Pszczyny za wszelkie wsparcie, jakie w ostatnich miesiącach otrzymała ukraińska strona.

W spotkaniu uczestniczyli również zastępcy burmistrza Magdalena Czarnecka oraz Piotr Sidzina, a także Maciej Paź, dyrektor Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Pszczynie.

"Usłyszeliśmy dużo ciepłych słów za ogromną mobilizację i wsparcie udzielone przez mieszkańców Pszczyny. Mer podziękował za naszą wizytę w Buczy oraz konwoje humanitarne trafiające w najtrudniejszym okresie"  mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Podczas krótkiej wizyty Anatolij Fedeoruk opowiadał, jak wygląda odbudowa miasta. Wskazał na ogromne problemy z utrzymaniem elektryczności i stałych dostaw prądu. Przedstawił działania mające na celu przygotowania mieszkańców do zbliżającej się zimy.

Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie z dostępem do generatorów prądu o mocach 5, 10, a także 100 kW.

Jeżeli ktoś w Pszczynie dysponuje odpowiednim sprzętem i chciałby go przekazać, proszony jest o kontakt z Biurem Prasowym pod nr tel. 668-423-555”

apeluje pszczyński magistrat. 

Ukraińska Bucza to miasto partnerskie Pszczyny.

Źródło: UM Pszczyna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.3µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3