Mejer o kontrkandydatach: Za moimi plecami nie stoją byli prezydenci i były współpracownik służb bezpieczeństwa

Mejerkontrakty
Kastelik

Szymon Kastelik

8 września, 2022

Krzysztof Mejer w czwartek, 8 września zobowiązał się do spełnienia obietnic wyborczych dla poszczególnych dzielnic Rudy Śląskiej. Podpisał "kontrakty", z których ma zostać rozliczony, jeżeli zostanie wybrany na prezydenta Rudy Śląskiej.

Krzysztof Mejer, kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej, na trzy dni przed wyborami przedstawił "kontrakty" dla dzielnicy miasta, które następnie podpisał. Są to projekty zgłoszone przez mieszkańców i które Mejer obiecuje zrealizować do końca obowiązującej kadencji oraz w kolejnej, jeżeli zostanie ponownie wybrany. Ponownie podkreślił, że te inwestycje to "dobry kierunek" dla miasta.

- Elementem tej dobrej przyszłości są kontrakty, które przygotowaliśmy w ostatnich miesiącach w ramach "Tour de Ruda". Tych pomysłów napłynęło bardzo dużo. Ubraliśmy je w "kontrakty" dla poszczególnych dzielnic. Są otwarte. Jeszcze dziś każdy mieszkaniec Rudy Śląskiej może zgłosić swoje propozycje. Tek kontrakty będziemy starać się realizować w ramach rad dzielnic, które zamierzam powołać tuż po wygranych wyborach - informuje Mejer.

- To moje zobowiązanie do tego, co będę robić po wygranych przeze mnie wyborach - dodaje były zastępca Grażyny Dziedzic. Mejer stwierdził, że w pierwszej kolejności zrealizowane zostaną pomysły, które nie wymagają zbyt dużej pracy administracyjnej i przetargów. 

Wśród pomysłów, które znalazły się na "kontraktach" znajdziemy m.in. poprawę bezpieczeństwa na drogach, place zabaw, uporządkowanie dróg i miejsc zielonych, doprowadzenie kanalizacji, rozszerzenie oferty komunikacji publicznej, parkingi oraz zazielenienie placu przy Urzędzie Miasta. 

Podczas konferencji prasowej Mejer "wbił" szpilkę w swoich najpoważniejszych konkurentów: Marka Wesołego i Michała Pierończyka. 

- Za moimi plecami nie stoją byli prezydenci, którzy w pamięci mieszkańców zaznaczyli się tym, jak siebie wzajemnie odwoływali lub zadłużali Rudę Śląską. Za moimi plecami nie stoi również były współpracownik służb bezpieczeństwa, który donosił na swoich najbliższych kolegów, Do czego nie potrafił się przyznać - skomentował, nawiązując do konferencji prasowej Wesołego z udziałem byłych prezydentów i wiceprezydentów Rudy Śląskiej oraz Tadeusza Grozmaniego, który pomaga Pierończykowi w kampanii. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.7µg/m3 PM2.5: 52.5µg/m3