Medonet: 251 pielęgniarek zakażonych koronawirusem. Dwie w stanie ciężkim!

Mid 20427095

Redakcja

30 maja 2020

Przewodnicząca OZZPiP Krystyna Ptok poinformowała, że obecnie 251 pielęgniarek i położnych zakażonych jest koronawirusem SARS-CoV-2. 820 kolejnych przebywa w kwarantannie - informuje Medonet.

- 27 zakażonych pielęgniarek i położnych trafiło do szpitala zakaźnego. Dwie są w ciężkim stanie. Jedna z nich pochodzi z Warszawy, druga z Radomia - wyjaśniła Ptok.

Dodała również, że nie wszystkie pielęgniarki i położne mają równy dostęp do testów na koronawirusa.

- Są szpitale, które bez problemu wykonują testy swoim pracownikom. Niestety, w niektórych placówkach dyrekcja uważa, że nie trzeba wykonywania testów u wszystkich pracowników – zaznaczyła i dodała: - Nadal liczę na mądrość osób, które zarządzają pracownikami medycznymi. Mam nadzieję, że pracodawcy zaczną się troszczyć o swoich podwładnych, których mało na rynku ochrony zdrowia. Liczę, na to, iż środki finansowe, które otrzymują na walkę z epidemią koronawirusa powinni przeznaczyć na premiowanie pracowników.

Czytaj także: Szpital nr 1 w Bytomiu rozpoczyna badania ozdrowieńców [Wideo]

Z danych OZZPiP wynika, że od początku pandemii z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 zmarły trzy pielęgniarki: jedna ze Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, druga ze szpitala w Zawierciu, a trzecia ze szpitala w Kozienicach.

Wcześniej 16 kwietnia zmarł 46letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Był pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa wśród personelu medycznego. 1 maja poinformowano również o śmierci ratownika medycznego z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.

Źródło: medonet.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.2µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3