Materiały pirotechniczne na meczu Górnik Zabrze-Piast Gliwice. Policjanci identyfikują sprawców

64 723730

Redakcja

12 września 2022

Policjanci z zabrzańskiej komendy, wspólnie z mundurowymi z kilku innych jednostek Policji, zabezpieczali sobotni mecz Górnik Zabrze-Piast Gliwice. Jak informują policjanci, w trakcie meczu doszło do naruszenia przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych.

W dniu meczu do służby skierowano ponad 400 policjantów z różnych pionów. Mundurowi z Zabrza wspierani byli nie tylko przez stróżów prawa z katowickiego, bielskiego, poznańskiego i wrocławskiego oddziału prewencji, ale również przez policję konną z Częstochowy, przewodników psów służbowych, a także stróżów prawa z jednostek, gdzie kibice sympatyzują z drużynami, które rozgrywały mecz. Wszyscy oni dbali o bezpieczeństwo nie tylko w trakcie meczu, ale również na długo przed jego rozpoczęciem oraz po ostatnim gwizdku sędziego.

Dzięki tak dużemu zaangażowaniu służb w zapewnienie bezpieczeństwa publicznego, nie doszło do konfrontacji pomiędzy kibicami”

podała kmp w zabrzu.

Niestety, na stadionie  nie było spokojnie. Kibice gospodarzy złamali obowiązujące prawo. W trakcie trwającego meczu odpalili materiały pirotechniczne.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej już identyfikują sprawców, których będą zatrzymywać”

informują mundurowi. 

Zabrzańscy policjanci analizują również, czy organizator imprezy odpowiednio zadbał o bezpieczeństwo na stadionie podczas meczu podwyższonego ryzyka i czy podjęte przez jego służby kroki, były adekwatne do stworzonego przez pseudokibiców zagrożenia.

Źródło: KMP w Zabrzu

64 723733

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3