Maszynista myślał, że potrącił mężczyznę, a były to dwa psy

Pexels george becker 112376

Redakcja

7 listopada, 2022

Do wypadku na torach doszło w Knurowie w sobotę, 5 listopada. Maszynista zatrzymał pociąg będąc przekonanym, że potrącił mężczyznę, jednak w pobliżu torów nikogo nie było.

Gliwicka policja dotrzymała w sobotę, 5 listopada około południa zgłoszenie od dyżurnego ruchu PKP, który powiadomiony przez maszynistę powiadomił o wypadku na torach w Knurowie. Maszynista zatrzymał pociąg będąc przekonanym, że potracił mężczyznę, jednak na miejscu oprócz śladów krwi nikogo nie było. 

Policja zabezpieczyła ślady i rozpoczęła ustalanie co właściwie się wydarzyło i kim była ofiara widmo. Zdarzeniem zajęła się powiadomiona komisja badająca wypadki kolejowe. Sprawa potrącenia na torach w rejonie ulicy Niepodległości w Knurowie wyglądała na bardzo zagadkową do czasu aż policyjny dyżurny nie ustalił, że do kliniki weterynaryjnej w Zabrzu przywieziono psa potrąconego przez pociąg.

Okazało się, że dwaj mieszkańcy Knurowa wyszli w sobotni poranek na spacer z dwoma psami, które w miejscu oddalonym od domów biegały luzem. Niestety, nadjechał pociąg i oba uległy wypadkowi. Jeden został potrącony śmiertelnie, drugi, z obrażeniami, trafił do zabrzańskiej lecznicy. Martwego pieska wcześniej zaniesiono do domu.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.0µg/m3 PM2.5: 9.5µg/m3