Masowo wykupujemy cukier! Dlaczego?

IMG 20220721 200122

Redakcja

22 lipca, 2022

Masowa panika dotycząca cukru. Dlaczego Polacy wykupują go masowo w sklepach? Sieci wprowadziły limity na zakupy.

Znane sieci sklepów wprowadziły limity na zakup cukru (5 lub 10 kg na paragon). Dlaczego? Ponieważ w opinii publicznej pojawiły się nieprawdziwe informacje dot. braku cukru oraz gwałtownego wzrostu cen. Podobnie jak na początku pandemii COVID-19, tak i teraz Polacy ruszyli do sklepów i zaczęli wypełniać cukrem swoje wózki.

Eksperci mówią o niepotrzebnej panice. Polska jest trzecim producentem cukru w Unii Europejskiej. - W związku z pojawiającymi się licznymi doniesieniami medialnymi na temat braku cukru na półkach sklepowych w Polsce, jako Krajowa Grupa Spożywcza S.A. (dawniej Krajowa Spółka Cukrowa S.A.) informujemy, że Krajowa Grupa Spożywcza S.A. dostarcza cukier do wielu sieci handlowych, w tym także do sieci Biedronka. Zamówienia realizowane są zgodnie z zawartymi kontraktami, a dostawy odbywają się bez zakłóceń ze strony Spółki. W lipcu realizacje zamówień do 10 z 16 centrów dystrybucji sieci Biedronka, które obsługuje Krajowa Grupa Spożywcza S.A.  wyniosły 100%. Spółka chciałaby podkreślić, że zaopatrywaniem sklepów sieci handlowe zajmują się samodzielnie, a Krajowa Grupa Spożywcza S.A., jako  dostawca produktów nie ma na to wpływu - informuje Krajowa Grupa Spożywcza, która powstała po przeobrażeniu Polskiego Cukru. Spółka Skarbu Państwa uspokaja, że cukru nie brakuje.

Wielu dziwi również fakt, że cukier nie jest produktem pierwszej potrzeby. Ba! Jest śmiertelnie niebezpieczny, a cukrzyca to przecież choroba cywilizacyjna. Ale rzeczywistość udowodniła, że nie potrafimy żyć bez słodkich i białych kryształków. Dlatego w wielu sklepach palety z cukrem są zazwyczaj puste.

- Podobna sytuacja miała miejsce 2 lata temu podczas wybuchu epidemii COVID 19, gdzie również zaobserwowana była niepewność u konsumentów o dostępność towarów w sklepach, która powodowała masowe wykupywanie produktów spożywczych na zapas. Obawy były nieuzasadnione, a produkty spożywcze były uzupełniane na bieżąco. Wszystko wskazuje, że i tym razem pojawiła się nieuzasadniona obawa o dostępność w przyszłości cukru. Obecnie nie ma zagrożeń, że w naszym kraju zabraknie cukru - dodaje Krajowa Grupa Spożywcza.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 4.2µg/m3