Martyna Guzy, licealista z Chorzowa wyróżniona podczas finału 42. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

1 5

Redakcja

27 marca, 2022

Martyna Guzy urzekła jury minimalizmem i wrażliwością wykonania piosenki “Idzie niedźwiedź”. Jej talent docenili także dziennikarze radia Ram, wręczając jej nagrodę im. Moniki Jaworskiej oraz szefowie Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, w nagrodzie podarowując jej 50 godzin sesji nagraniowych.

Festiwal piosenki aktorskiej organizowany od 1976 we Wrocławiu. W jego trakcie odbywa się Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki oraz cykl koncertów i spektakli muzycznych, w których udział biorą zarówno największe gwiazdy polskiej sceny, jak i młodzi początkujący artyści. Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki jest klamrą, spinająca program PPA. Na wczorajszym Koncercie Finałowym poznaliśmy werdykt jury i wręczono nagrody laureatom konkursu. \

Martyna Guzy, licealistka z Chorzowa, zaśpiewała piosenki: „Idzie niedźwiedź” (ludową piosenkę, opracowaną przez zespół Sutari) i „Uśmiechnij się, Polsko” (muz. Mateusz Ślosorz, sł. Agnieszka Osiecka). Jury urzekł za minimalizm i wrażliwość w wykonaniu piosenki „Idzie niedźwiedź” i zdecydowało się wręczyć licealistce wyróżnienie. 

Jej talent docenili również dziennikarze radia Ram, którzy wręczyli Martynie nagrodę specjalną im. Moniki Jaworskiej -  statuetkę w kształcie pantofla na wysokim obcasie oraz Tour de RAM (udział w wybranych programach i podcastach Radia RAM). 

Do licealistki powędrowała również Nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a w tym 50 godzin sesji nagraniowej w Studiu Nagrań (w tym: nagranie, miks i mastering). 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3