Marsze Papieskie w województwie śląskim

Jp2papiez

Redakcja

2 kwietnia 2023

2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II, odbędą się w całej Polsce tzw. Marsze Papieskie w obronie dobrego imienia polskiego papieża. To odpowiedź środowisk prawicowych i katolickich na coraz częstsze krytykowanie Jana Pawła II w sferze publicznej.

Największe marsze zorganizowane zostaną w Warszawie i Krakowie. W Wadowicach zaplanowany jest również koncert, który będzie transmitować TVP. 

W województwie śląskim również zostały zaplanowane wydarzenia związane z Marszem Papieskim, promowane m.in. przez polityków Solidarnej Polski.

Najważniejsze "marsze" przejdą ulicami Raciborza, Częstochowy i Rybnika.

W Raciborzu poseł Solidarnej Polski Michał Woś zaprasza wszystkich na godzinę 10:30 do kościoła NSPJ w Raciborzu. Tam odbędzie się Msza św. Następnie o 11:30 po Mszy św. rozpocznie się przemarsz pod pomnik św. Jana Pawła II - Spotkajmy się, aby dać świadectwo i przypomnieć o Papieżu Polaku. Zwłaszcza w tym czasie, gdy potrzebna jest obrona dobrego imienia św. Jana Pawła II - informuje organizator.

Marsz Papieski w Częstochowie organizuje Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej. Wszystko rozpocznie się o godzinie 18:00 na Placu Daszyńskiego, gdzie zaplanowano zbiórkę. Następnie uczestnicy przejdą na Jasną Górę. O godzinie 20:00 eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. O 21:00 Apel Jasnogórski. Po nim uczestnicy marszu złożą kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II na Jasnej Górze.

Marsz Papieski w Rybniku rozpocznie się o godzinie 21:00. Wyruszy z rynku na plan Jana Pawła II. Tam odbędzie się czuwanie pod pomnikiem papieża. O 21:37 zaplanowano wspólny Apel Jasnogórski.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3