Marsz Różowej Wstążki przeszedł przez centrum Częstochowy

54422

Redakcja

16 września, 2021

Tym razem, by promować profilaktykę chorób nowotworowych, uczestniczki i uczestnicy marszu - wśród których była liczna grupa dzieci i młodzieży - przeszli z Placu Biegańskiego na Stary Rynek.

Marsz Różowej Wstążki zazwyczaj odbywał się w okolicach Dnia Matki, a więc w maju. W tym roku pandemia wymusiła jednak zmianę daty. Dlatego, dopiero 15 września uczestnicy marszu, w asyście policji i motocyklistów Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego przeszli Alejami Najświętszej Maryi Panny, z Placu Biegańskiego na Stary Rynek, gdzie zorganizowano miasteczko profilaktyczne. Można tam było skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji ze specjalistami, pomiarów glukometrycznych, pomiarów ciśnienia i nauki samobadania. Celem akcji, której organizatorem od wielu lat jest  Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki jest profilaktyka chorób nowotworowych, zwłaszcza raka piersi, a od niedawna także raka jąder u mężczyzn.

Spotkaniu na Starym Rynku towarzyszyły występy artystyczne. Wcześniej odbyła się debata o zdrowiu z udziałem specjalistów – lekarzy z różnych dziedzin.

Patronat nad Marszem Różowej Wstążki objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

źródło: UM Częstochowa

54430

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3