Marcin Krupa z poparciem Koalicji Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Katowic

Marcinkrupakoalicjaobywatelska
Kastelik

Szymon Kastelik

30 stycznia, 2024

Poseł Wojciech Saługa, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w województwie śląskim, w imieniu Koalicji Obywatelskiej wyraził poparcie dla kandydatury Marcina Krupy na prezydenta Katowic. Tym samym Platforma Obywatelska nie wystawi swojego kandydata. 

We wtorek, 29 stycznia prezydent Katowic Marcin krupa podsumował mijającą kadencję. Przez około 40 minut prezentował sto realizacji, które zostały dokonane przez ostatnie pięć lat w stolicy województwa śląskiego. Po przedstawieniu "setki Krupy" urzędujący prezydent Katowic zapowiedział swoje starania o trzecią kadencję w nadchodzących wyborach samorządowych.

- Są kolejne wyzwania. Jak hub gamingowo-technologiczny i tramwaj na południe. W tych inwestycjach chciałbym dalej uczestniczyć, stąd moja deklaracja, że będę startować w wyborach na prezydenta Katowic - poinformował Marcin Krupa. W podsumowaniu jego kadencji uczestniczył szef śląskich struktur Platformy Obywatelskiej, Wojciech Saługa. Obecność posła nie była przypadkowa. 

- Koalicja Obywatelska nie będzie wystawiać swojego kandydata na prezydenta Katowic. Będziemy wspierać w tych wyborach pana Marcina Krupę - powiedział Wojciech Saługa, życząc powodzenia Marcinowi Krupie.

- Bardzo dziękuję za tę deklarację. Mam świadomość, że ciężka droga przed nami. Nie jest tak, że KO poprze to jest łatwa droga - skomentował prezydent Katowic.

Poparcie Koalicji Obywatelskiej raczej nie powinno dziwić mieszkańców. Od początku tego roku zastępcą Krupy jest Jarosław Makowski z PO, który zajął miejsce Mariusza Skiby reprezentującego Prawo i Sprawiedliwość. Tym samym Marcin Krupa ostatecznie odciął się od współpracy na poziomie miejskim z PiS-em. 

Pojedynek KO - Polska 2050 o Katowice

Już wiemy, że jednym z najpoważniejszych konkurentów Marcina Krupy w wyścigu o fotel prezydenta Katowic będzie dotychczasowy radny miasta, Dawid Durał. W kampanii wspierać będzie go Polska 2050 Szymona Hołowni oraz może liczyć na poparcie Kato Protestu (który od wielu miesięcy publicznie krytykuje Marcina Krupę) oraz Ruchu Autonomii Śląska. 

fot. screen Platforma Obywatelska Śląsk

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3