Marcin Jaroszewski nie jest już prezesem Zagłębia Sosnowiec. Był nim ponad 8 lat

E9j C Wnm WQAM Hcz

Redakcja

24 sierpnia, 2021

Po słabym początku sezonu w Zagłębiu Sosnowiec nadeszła pora zmian. Prezes klubu złożył dymisję.

Po przegranym niedzielnym meczu z GKS-em Katowice prezydent Arkadiusz Chęciński poinformował na Twitterze, że nadchodzi czas rozliczeń - Obiecywałem Wam, że po części sezonu nastąpi czas rozliczeń i analizy gry Zagłębia. Ten czas właśnie nadszedł. Już na początku września konkretne decyzje - poinformował. Świadczyć to mogło tylko o jednym, Zagłębie Sosnowiec czekają wielkie zmiany.

Jaki jest ich powód? Słaba gra pierwszego zespołu. W ubiegłym sezonie Zagłębie Sosnowiec utrzymało się w 1. Lidze tylko dlatego, że z powodu reformy rozgrywek do niższej ligi spadał jeden zespół (Zagłębie zajęło przedostatnią pozycję). W tym sezonie sosnowiczanie dalej grają poniżej oczekiwań: po pięciu kolejkach mają tylko 4 punkty. 

Dzisiaj klub poinformował, że prezes klubu Marcin Jaroszewski złożył dymisję. Zarządzał Zagłębiem przez ponad 8 lat. W tym czasie piłkarzy Zagłębia trenowało aż 14 szkoleniowców. Jak podaje 100%Zagłębie:

Bilans ligowych meczów Zagłębia za kadencji Marcina Jaroszewskiego: - 281 meczów - 392 punkty (1,4 pkt/mecz) - 108 zwycięstw - 68 remisów - 105 porażek - bramki 389:383.

Zagłębie100% twierdzi nieoficjalnie, że Łukasz Girek ma zostać nowym prezesem.  

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

18 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.3µg/m3 PM2.5: 9.0µg/m3