Manifestacja w obronie Jana Pawła II w Katowicach

Maniofestacjajanpawel2

Redakcja

19 marca, 2023

W sobotę, 18 marca w całej Polsce odbyły się manifestacje lub marsze w obronie pamięci Jana Pawła II. Jedno z takich wydarzeń odbyło się w Katowicach, gdzie wierni Kościoła Katolickiego spotkali się przy pomniku polskiego papieża na placu przed Archikatedrą Chrystusa Króla.

Była scena, były wspólne śpiewy pieśni religijnych oraz modlitwy. Odtworzono też znane wypowiedzi papieża. Nie zabrakło też słynnej "Barki". Przy pomniku Jana Pawła II zapłonęły znicze. W wydarzeniu uczestniczyli wierni, księża, członkowie klubów "Gazety Polskiej". Przybyli również politycy,. na czele z Michałem Wójcikiem z Solidarnej Polski. To on kilka godzin wcześniej za pośrednictwem mediów społecznościowych zaprosił do udziału w wydarzeniu. Minister stwierdził, że czuwanie nie ma charakteru politycznego. To nawiązanie do apelu Konferencji Episkopatu Polski, który w specjalnym oświadczeniu prosił, żeby nie wykorzystywać pamięci Jana Pawła II do celów politycznych.

- Apelujemy, aby nie wykorzystywać osoby Papieża Polaka do celów bieżącej polityki. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II za naszą wspólnotę kościelną i narodową. Nie pozwólmy odebrać sobie poczucia dumy i radości z przynależności do Chrystusowego Kościoła. Nie dajmy się podzielić, brońmy wspólnie naszych najcenniejszych wartości - informowali biskupi.

Jan Paweł II chronił pedofilów?

Manifestacje i marsze to odpowiedź na reportaż "Franciszkańska 3" programu Czarno na Białym TVN24. Posłowie Zjednoczonej Prawicy przy poparciu PSL i części Konfederacji przegłosowali uchwałę ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Media publiczne wraz z politykami obozu rządzącego od dnia premiery reportażu bronią polskiego papieża i zarzucają autorowi materiału i TVN manipulację oraz kłamstwo.

Manifestacja przy Archikatedrze w Katowicach to była tylko zapowiedź tego, co m.in. Solidarna Polska chce przygotować na 2 kwietnia. W rocznicę śmierci Jana Pawła II zapowiedziane zostały liczne marsze, w tym w Warszawie i Krakowie.

fot. screen Michał Wójcik FB

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3