Małżeństwo przewoziło narkotyki... Seatem w Radlinie

Police 4261161 1280

Redakcja

11 maja 2023

Kierowca Seata został zatrzymany do kontroli. Był pobudzony. Badanie wykazało, że powodem jego zachowania były narkotyki. Co więcej, razem z żoną przewoził zakazane substancje. 

Patrol policji w Radlinie zatrzymał małżeństwo, które jechało ulicą Orkana swoim Seatem. Kierujący był bardzo pobudzony, mundurowi postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości. 

- Badanie testerem narkotykowym wykazało w organizmie 44-letniego mieszkańca Radlina obecność różnych narkotyków. Policjanci ponadto w samochodzie znaleźli narkotyki, z których można było przygotować ponad 200 działek dilerskich marihuany i amfetaminy - relacjonuje policja.

Para została zatrzymana, a znalezione narkotyki policjanci zabezpieczyli. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków, grozi mu kara więzienia do lat 2. Natomiast wspólnie odpowiedzą za posiadanie substancji narkotycznych, grozi im kara do 3 lat więzienia. 

Niewykluczone, że na podstawie opinii biegłego kwalifikacja czynu zmieni się na posiadanie znacznej ilości narkotyków wówczas przestępczej parze grozi nawet 10 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3