Magiczne otwarcie zmodernizowanej biblioteki w Czeladzi

fot. UM Czeladź

Redakcja

5 grudnia, 2022

W poniedziałek, 5 grudnia, otworzy swoje podwoje po modernizacji Miejska Biblioteka Publiczna przy ulicy 1 Maja w Czeladzi. Z tej okazji zaplanowano magiczne otwarcie.

Remont biblioteki prowadzony był głównie z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami.

- Teraz nie trzeba już pokonywać niewygodnych schodów prowadzących tak na piętro, jak i do mieszczących się w piwnicy biblioteki pomieszczeń klubowych i magazynowych. W budynku została zamontowana winda ułatwiająca dostęp do wszystkich kondygnacji. Przy okazji nową aranżację zyskała czytelnia będzie teraz idealnym miejscem do organizacji różnorodnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych - mówi dyrektor Bożena Podgórska.

Modernizacji poddano również system ogrzewania obiektu. Dzięki montażowi pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych czeladzka książnica stanie się instytucją nowoczesną i energooszczędną. Komfort korzystania z zasobów instytucji poprawi też zainstalowana klimatyzacja oraz nowe oświetlenie LED.

Magiczne otwarcie

Oficjalne otwarcie zmodernizowanego budynku Miejskiej Biblioteki Publiczne odbędzie się 5 grudnia o godz. 17.00 przy ul. 1 Maja 27. Uświetni ją  pokaz iluzji w wykonaniu iluzjonisty Konrada Mościńskiego, podczas którego przewidziano także znaczącą rolę dla publiczności. Idealnym uzupełnieniem wydarzenia będzie wystawa przybliżająca postać Marii Nogajowej – patronki czeladzkiej książnicy.

fot. UM Czeladź

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 35.3µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3