Maciej Strączek z Tarnowskich Gór na narciarskiej ścieżce do sukcesu

Maciej straczek tarnowskie gory

Redakcja

2 lipca 2024

16-letni Maciej Strączek z Tarnowskich Gór, można powiedzieć, że "urodził się na nartach", jest wschodzącą gwiazdą narciarstwa alpejskiego. Już od najmłodszych lat z pasją oddaje się tej dyscyplinie sportu, a jego zaangażowanie i determinacja przekładają się na coraz większe osiągnięcia.

Maciej rywalizuje w zjeździe, slalomie i slalomie gigancie, ale to właśnie w slalomie odnosi największe sukcesy. W latach 2023 i 2024 zakwalifikował się do Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych, gdzie startują najlepsi zawodnicy z całej Polski. To ogromne wyróżnienie i dowód jego umiejętności. Obecnie, wraz z innymi młodymi sportowcami, intensywnie przygotowuje się do sezonu 2024/2025.

Intensywne Przygotowania do Sezonu

Po dwutygodniowym zgrupowaniu w Norwegii, Maciej bierze udział w testach motorycznych, pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej SMS Szczyrk oraz trenera Przemysława Szczerby, z którym współpracuje od dwóch lat. Testy te mają na celu ocenę i poprawę jego kondycji fizycznej. Od przyszłego poniedziałku przenosi się na Litwę, gdzie w hali narciarskiej będzie trenować slalom. To kluczowy element jego przygotowań, umożliwiający doskonalenie techniki i precyzji niezbędnych w tej konkurencji.

Pasja i Wsparcie Rodziny

„Narciarstwo alpejskie sprawia mi wielką radość. Rodzice nie tylko nie przeszkadzali mi w rozwoju, ale wręcz wspierali mnie w tej pasji” – mówi Maciej. Wsparcie rodziny jest nieocenione w jego sportowej karierze, pozwalając mu rozwijać talent i realizować marzenia.

Program „Polski Mistrz”

Maciej uczestniczy w programie rozwoju polskiego narciarstwa alpejskiego i snowboardu „Polski Mistrz”, prowadzonym przez Polski Związek Narciarski. Program ten ma na celu wspieranie młodych, utalentowanych sportowców, dostarczając im niezbędnych zasobów i możliwości treningowych, aby mogli osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej.

Przyszłość Pełna Możliwości

Dzięki ciężkiej pracy, pasji oraz wsparciu rodziny i Polskiego Związku Narciarskiego, przyszłość Macieja Strączka wygląda obiecująco. Młody tarnogórzanin ma przed sobą wiele wyzwań, ale również ogromny potencjał do osiągania sukcesów na międzynarodowej scenie narciarstwa alpejskiego. Trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój i liczymy na kolejne sportowe triumfy!

powiązane artykuły:

Najlepsza restauracja tarnowskie gory naleśnikarnia
Lokalne 22 listopada 2023

W dzisiejszym zabieganym świecie, jedzenie poza domem może być szybkim i wygodnym rozwiązaniem. R

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
Lokalne 29 lutego 2024

Na ostatnie sesji tarnogórscy radni zgodzili się na bezprzetargowe zbycie działki przy ul

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3