Łukasz Połatyński p.o. dyrektora w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie

Soor2

Redakcja

7 marca, 2023

Od 7 marca br. funkcję p.o. dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie pełni Łukasz Połatyński. Jak informuje szpital, posiada on wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu placówkami medycznymi, w tym w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych.

Z funkcją dyrektora dzień wcześniej pożegnał się Zbigniew Bajkowski. Pełnił swoja funkcję od połowy 2019 roku. 

Jedną z pierwszych decyzji dyrektora Szpitala jest dokonanie kompleksowego audytu wszystkich obszarów działania placówki. W jego efekcie rozbudowane zostaną założenia strategiczne, które staną się docelowo podstawą dla planowania i realizacji działań rozwojowych Szpitala. Będą one skoncentrowane przede wszystkim na dalszej poprawie jakości usług świadczonych na rzecz pacjentów.

Łukasz Połatyński dotychczas pracował stanowisku wicedyrektora szpitala w Knurowie. Przeprowadził tam między innymi inwestycje na izbie przyjęć, bloku operacyjnym, trakcie porodowym czy oddziale chirurgii. Studiował psychologię w biznesie, zarządzanie i MBA.

- Obejmując funkcję dyrektora Szpitala, Pan Łukasz Połatyński stawia przed sobą dwa kluczowe cele. Pierwszym z nich są nowe działania inwestycyjne oraz dalsza modernizacja Szpitala. Drugim celem obranym przez nowego dyrektora jest budowa i wzmacnianie stabilnej pozycji Szpitala na arenie regionalnej i krajowej, jako ośrodka oferującego specjalistyczne usługi medyczne w aktywnej współpracy ze środowiskiem akademickim oraz biznesowym, jak również jednostkami samorządu terytorialnego, których partnerstwo jest kluczowe dla dalszego rozwoju Szpitala - informuje "Parkitka".

Połatyński zamierza dokonać kompleksowego audytu wszystkich obszarów działania placówki. - W jego efekcie rozbudowane zostaną założenia strategiczne, które staną się docelowo podstawą dla planowania i realizacji działań rozwojowych Szpitala. Będą one skoncentrowane przede wszystkim na dalszej poprawie jakości usług świadczonych na rzecz pacjentów - dodaje WSS w Częstochowie.

fot. WSS im. NMP w Częstochowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3