Łukasz Janoszka zagra w AKS-ie Mikołów!

Janoszka

Redakcja

21 lipca, 2023

Hitowy transfer w klasie okręgowej! Łukasz Janoszka został piłkarzem AKS-u Mikołów. 

Na początku 2020 roku "Ecik" wrócił do Ruchu Chorzów. Pomógł Niebieskim awansować najpierw do I Ligi, a potem do Ekstraklasy. Z końcem sezonu 22/23 umowa Janoszki z Ruchem wygasła. Piłkarz pożegnał się z kolegami z drużyny i fanami Niebieskich.

Ecik ma już 36 lat i wie, że najlepsze czasy za sobą. Ale nadal chce grać w piłkę. Dlatego tylko przez krótki czas był "bezrobotny". W czwartek piłkarska polska dowiedziała się, że Łukasz Janoszka zagra w AKS-ie Mikołów!

I chociaż w mikołowskim klubie już paru znanych polskich piłkarzy grało "na stare lata", to jednak przyjście Janoszki do AKS-u to prawdziwy hit dla tej drużyny. Ecik ma na koncie wiele lat świetnego grania dla Ruchu i Zagłębia Lubin. W sumie 259 meczów w Ekstraklasie. Takiego doświadczonego i cenionego piłkarza w Mikołowie jeszcze nie było. 

Janoszka zagra w AKS-ie z numerem 14-tym. Wybór tego klubu nie jest przypadkowy. Ecik mieszka od pewnego czasu w Mikołowie, więc można stwierdzić, że teraz będzie reprezentował barwy "swojego" miasta. 

Będzie mógł liczyć na olbrzymie wsparcie kibiców, również Ruchu Chorzów. Bo przecież Mikołów jest "Niebieski", a część kibiców AKS-u regularnie jeździ też na mecze Ruchu. Co więcej, Janoszka zagra w tym sezonie z drugą drużyną Ruchu, która rywalizuje z AKS-em Mikołów w klasie okręgowej. 

fot. screen

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3