"Łowcy głów" na polowaniu! Zatrzymali 4 poszukiwanych w 2 dni

35 757170 g

Redakcja

10 maja, 2023

"Łowcy głów" w województwie śląskich to grupa funkcjonariuszy policji, która specjalizuje się w odnajdywaniu poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Pod koniec kwietnia w 2 dni zatrzymali 4 osoby, które unikały kary za swoje przestępstwa.

Do akcji doszło pod koniec kwietnia. W zaledwie 2 dni „łowcy głów” zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 23 i 53 lat, ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwa popełnione przeciwko mieniu oraz bezpieczeństwu w komunikacji.

Policjanci złapali dwóch mieszkańców Bytomia, którzy w 2020 roku dotkliwie pobili pracowników jednej z firm, a następnie skradło z jej terenu miedziany kabel. Mieli wówczas 23 lata. Byli zaskoczeni wizytą policjantów.  Kolejne 3 miesiące spędzą teraz w areszcie.

- Do kolejnego zatrzymania doszło na terenie Bytomia. W ręce „poszukiwaczy” wpadł 53-latek, który ukrywał się przed organami ścigania od około 4 miesięcy. Poszukiwany był listem gończym za kilkukrotne kierowanie samochodem pomimo braku uprawnień. Zgodnie z wyrokiem sądu mieszkaniec Kętrzyna na rok trafił za kratki - informuje policja. 

Kolejny poszukiwany listem gończym to 23-latek, który od czerwca 2021 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za liczne oszustwa dokonane na terenie całego kraju. On również trafił do aresztu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3