Lodowisko Tafla Gliwice - godziny otwarcia, cennik 2023

Fot. A.Witwicki/UM Gliwice

Redakcja

20 stycznia, 2023

Choć otwarcie lodowiska Tafla w Gliwicach przez bardzo długi czas stało pod znakiem zapytania ze względu na bardzo wysokie koszty energii, zostanie ono otwarte i będzie działać przynajmniej do końca ferii. Jakie będą godziny otwarcia i ile kosztuje wypożyczenie łyżew na lodowisku Tafla w 2023 roku?

Jako pierwsze w 2023 roku ferie zimowe rozpoczęły województwa: śląskie, łódzkie, pomorskie, podkarpackie i lubelskie. Uczniowie z tych województw mieli wyjątkowe szczęście, gdyż tuż po przerwie świątecznej wrócili na lekcje zaledwie na niepełne dwa tygodnie, żeby znowu rozpocząć dwutygodniowe wolne. Pogoda na początek ferii zimowych nie dopisała i szybciej niż na sanki, możemy wybrać się na rolki. Wszyscy, którzy nie wyjechali właśnie w góry zapewne zastanawiają się jak ciekawie spędzić ten wolny czas w mieście. Jeśli brakuje nam zimowych rozrywek, a aura nie zapowiada na razie obfitych opadów śniegu, świetnym pomysłem jest wspólne wybranie się na łyżwy. Dobrą wiadomością jest tutaj fakt, że specjalnie na czas ferii zimowych na śląsku, otwiera się lodowisko Tafla w Gliwicach.

lodowisko Tafla w Gliwicach cennik

Lodowisko Tafla w Gliwicach - kiedy otwarcie?

Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej, który zarządza lodowiskiem Tafla bardzo długo trzymał nas w niepewności co do otwarcia lodowiska w sezonie 2022/2023. Zarówno na drzwiach obiektu jak i na ich stronie internetowej mogliśmy przeczytać m.in. bardzo enigmatyczny komunikat: “Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej uprzejmie informuje, że JEST NADZIEJA na URUCHOMIENIE LODOWISKA „TAFLA” w STYCZNIU 2023 r. W chwili obecnej koszty energii elektrycznej są tak ogromne, że uruchomienie lodowiska jest niemożliwe”. Właścicielem obiektu jest miasto, jednak uczelnia go dzierżawi, stąd między obiema stronami trwały konsultacje co do uruchomienia obiektu na czas ferii zimowych, wszystko po to, by młodzi i starsi gliwiczanie mogli z niego korzystać. Ostatecznie udało się dojść do porozumienia i Urząd Miasta poinformował, że lodowisko Tafla w sezonie 2023 będzie otwarte od środy, 18 stycznia przynajmniej aż do końca ferii zimowych na śląsku, czyli do 29 stycznia.

Jakie są godziny otwarcia lodowiska Tafla w 2023 roku?

Lodowisko będzie dostępne dla gliwiczan i nie tylko codziennie od godziny 8.00 do 21:00. Ślizgawki będą zaplanowane co półtorej godziny, a ostatnie wejście będzie możliwe o godzinie 20:00. Warto jednak pamiętać, że w godzinach szczytu ruch na lodowisku może być wzmożony, więc jeśli ktoś planuje postawić swoje pierwsze kroki na łyżwach, warto wybrać mniej uczęszczane godziny.

lodowisko Tafla godziny otwarcia

Lodowisko Tafla - cennik 2023

Przez inflację i wzrost cen energii elektrycznej otwarcie lodowiska w tym sezonie stało pod znakiem zapytania, gdyż aby lodowisko pozostawało rentowne bilety musiałyby kosztować około 80 zł. Władzom uczelni i miasta udało się jednak dojść do porozumienia w kwestii cen na lodowisku. Za ślizganie się na lodowisku Tafla w Gliwicach w 2023 roku młodzież zapłaci 16 zł a osoby dorosłe 25 zł. Dodatkowo jak co roku będzie możliwość wypożyczenia łyżew na miejscu, dla wszystkich osób, które nie posiadają własnej pary. Łyżwy na lodowisku tafla wyposażone będą w specjalną wkładkę higieniczną zapewniającą komfort wszystkim wypożyczającym. Pozostaje nam życzyć niepołamania żadnej z kończyn i świetnej zabawy na lodowisku wszystkim korzystającym z ferii zimowych!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3