Lodowisko Spodka zostanie powiększone o kilkaset miejsc

Inwestycje w spodku

Redakcja

15 lipca 2023

Ogłoszono postępowanie przetargowe na przebudowę górnych trybun lodowiska w Spodku oraz zwiększenie liczby miejsc siedzących. Ponadto w najbliższym czasie ma rozpocząć się modernizacja dachu sali gimnastycznej. Trwają też postępowania na modernizację systemu monitoringu oraz wzmocnienie schodów i tarasu lodowiska.

Więcej miejsc siedzących na lodowisku w Spodku

Wykonawca, który zostanie wybrany w ramach ogłoszonego postępowania przetargowego będzie musiał m.in. przeprowadzić inwentaryzację górnych trybun wraz z istniejącymi instalacjami, wykonać dokumentację projektową i zrealizować przebudowę. 

- W związku z inwestycją przeniesiona zostanie tablica wyników, która w dotychczasowej lokalizacji zasłaniałaby widok na taflę z nowych miejsc. Finalnie lodowisko zyska minimum 416 nowych miejsc, w tym strefę dla dziennikarzy z 30 miejscami. Zmodernizowane zostanie pomieszczenie monitoringu – mówi Jarosław Łuczyński, zastępca dyrektora ds. inwestycji kubaturowych w spółce Katowickie Inwestycje S.A.

Przebudowa trybun to nie jedyna inwestycja dotycząca lodowiska. Prowadzone jest też postępowanie przetargowe na naprawę schodów prowadzących do obiektu od strony ul. Olimpijskiej. Wcześniej przeprowadzono ekspertyzę budowlaną tego elementu. Po wyborze wykonawcy i podpisaniu z nim umowy ten będzie miał 3 miesiące na wykonanie prac.

Sala gimnastyczna z nowym pokryciem dachowym

Trwają prace dotyczą modernizacji dachu sali gimnastycznej przy Spodku. Dotychczasowe pokrycie było realizowane w starej technologii, z wykorzystaniem m.in. płyt cementowo-azbestowych. Teraz będzie zdemontowane i zastąpione nowym, co zabezpieczy obiekt na kolejne lata. Wartość inwestycji to około 1,7 mln zł, a powierzchnia użytkowa tej części kompleksu wynosi około 1 500 metrów kwadratowych, na co składa się płyta główna o wymiarach 30x30 metrów, a także widownia, na której może zasiąść ponad 350 osób. W ostatnich latach przeprowadzono tu cyklinowanie parkietów na powierzchni niemal 900 metrów kwadratowych. Inwestycja zakończy się do końca sierpnia.

Wcześniej podobne prace prowadzone były na dachu głównej hali Spodka. W grudniu ubiegłego roku odebrano wartą 4,3 mln zł inwestycję polegającą na gruntownej modernizacji pokrycia dachu. Wykorzystano do tego nowoczesną membranę hydroizolacyjną EPDM, a zużyte elementy zostały zastąpione nowymi.

Większe bezpieczeństwo uczestników wydarzeń

Modernizację przejdzie również system monitoringu, który pozwala dbać o bezpieczeństwo uczestników wydarzeń organizowanych w Spodku. To, co dzieje się zarówno wewnątrz obiektów, jak i wokół nich jest śledzone przez blisko 200 kamer. 102 z nich zostaną wymienione na nowocześniejsze, a infrastruktura zostanie wyposażona w nowe serwery oraz twarde dyski umożliwiające zapis cyfrowy w wysokiej jakości.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3