Letnie Brzmienia w Katowicach

1200x1200 KATOWICE

Redakcja

28 sierpnia, 2022

To nie koniec muzycznej uczty. W ostatni weekend sierpnia teren przy Hali Parkowej w Katowicach zmieni się w koncertową stolicę Śląska. Na pożeganiu lata wystąpią Kwiat Jabłoni, Mery Spolsky oraz Krzysztof Zalewski.

Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów, która zawitała także do Katowic. Choć wakacje i lato powoli się kończą to nie można mówić o powodach do smutku, bo w ostatni weekend sierpnia Katowice staną się muzyczną mekką wszystkich fanów polskiej muzyki. Kto wystąpi w Katowicach?

Krzysztof Zalewski 26 sierpnia (piątek) godz. 20.00

Krzysztof Zalewski swoją nieposkromioną sceniczną energię czerpie z kontaktów z publicznością. Zaangażowany w najważniejsze projekty muzyczne, jeden z czołowych głosów Męskiego Grania, artysta tworzący z najlepszymi muzykami w Polsce. Krzysztof Zalewski w swojej artystycznej drodze nie idzie na kompromisy. Jego albumy „Zelig” i „Złoto” wymykają się prostym kategoriom. Na kolejną płytę artysta kazał czekać aż cztery lata. To właśnie ten album zwiastuje singiel „Tylko nocą”, w którym muzyk przy elektronicznych brzmieniach i mocnym basie zaprasza do tańca.

Mery Spolsky 28 sierpnia (niedziela) godz. 18.00

Od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Performerka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która jak mało kto potrafi bawić się słowami, artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości. Ma na koncie dwa albumy “Miło Było Pana Poznać” i “Dekalog Spolsky” – obie z nominacjami do nagrody Fryderyk. W czerwcu 2021 ukazała się jej debiutancka książka „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”.

Kwiat Jabłoni 28 sierpnia (niedziela) godz. 20.00 

Mogło być nic… a będą koncerty! Kwiat Jabłoni wraca do Katowic i zaprasza na drugą część trasy promującej swój ostatni, pokryty platyną album. Największe przeboje grupy zostaną zaprezentowane w rozszerzonym składzie i w nowych wersjach. Fani mogą spodziewać się wielu nieoczywistych niespodzianek!

Kwiat Jabloni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.7µg/m3 PM2.5: 52.5µg/m3