Łazy: Napadł na policjanta i swoich bliskich, trafił do aresztu

Csm 1 316009 mo1 0223c170a3

Redakcja

27 października 2020

Trzy miesiące aresztu - taki środek zapobiegawczy zastosował sąd wobec mieszkańca gminy Łazy, który podczas interwencji dokonał czynnej napaści na policjantkę. Mężczyzna znieważył też mundurowych. Chciał wymusić na nich odstąpienie od czynności. Dodatkowo 59-latek znęcał się psychicznie nad bliskim, a także im groził. Teraz odpowie za swoje czyny.

Policjanci z Łaz otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który będąc pod wpływem alkoholu awanturował się i atakował swoich bliskich. Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna znęcał się nad rodziną, a także groził swoim bliskim.

W trakcie przeprowadzanych czynności, mundurowi zostali zaatakowani przez agresywnego 59-latka. Mieszkaniec gminy Łazy próbował siłą zmusić policjantów do odstąpienia od czynności. Znieważył i naruszył nietykalność stróżów prawa. Dopuścił się też czynnej napaści na policjantkę, usiłując zadać jej cios siekierką.

Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Usłyszał zarzuty. W sobotę sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3