Będziński plantator trafił do więzienia! Zdradził go źle zaparkowany motorower

36 634940

Redakcja

27 października 2020

Będzińscy dzielnicowi odkryli plantację konopi indyjskich. Stróże prawa poszukujący kierowcy nieprawidłowo zaparkowanego motoroweru, trafili do piwnicy jednego z budynków wielorodzinnych w centrum Będzina. Charakterystyczny zapach doprowadził ich do uprawy liczącej 25 krzewów. W ręce policjantów wpadł też plantator, który okazał się właścicielem źle zaparkowanego jednośladu.

Wczoraj około 12.00 w jednym z budynków wielorodzinnych w centrum Będzina dzielnicowi odnaleźli plantację konopi indyjskich.

Na jej trop policjanci wpadli, gdy szukali kierowcy, który nieprawidłowo zaparkował motorower. Już przy wejściu do budynku mundurowi poczuli silną woń marihuany. Charakterystyczny zapach zaprowadził ich do piwnicy budynku.

Jak się okazało w jednym z pomieszczeń znajdowała się plantacja narkotycznych krzewów licząca 25 krzaków. Mundurowi zabezpieczyli również ścięte liście. Wewnątrz piwnicy dzielnicowi zatrzymali też 26-letniego plantatora, który jak się okazało był również właścicielem nieprawidłowo zaparkowanego motoroweru.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania oraz uprawy narkotyków, za który grozi mu kara do 3 lat więzienia. O dalszym jego losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Foto: KMP Będzin

36 634939

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.3µg/m3 PM2.5: 2.9µg/m3