Łaziska Górne: groził żonie śmiercią

50 616818

Redakcja

3 czerwca 2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych po raz kolejny zatrzymali 51-latka, który tym razem groził śmiercią swojej żonie. Mimo prokuratorskiego zakazu zbliżania się do kobiety, w miniony poniedziałek, dostał się do jej mieszkania, gdzie wszczął awanturę, wyzywał i popychał swoją ofiarę.

Mimo wydanego w połowie maja br. prokuratorskiego nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do żony, mieszkaniec Łazisk Górnych ponownie zaczął nękać kobietę. 1 czerwca zjawił się w jej mieszkaniu, gdzie, będąc pod wpływem alkoholu, po raz kolejny wszczął awanturę. Wyzwiska oraz groźby były w jego przypadku na porządku dziennym, a on sam nie widział niczego złego w swoim nagannym postępowaniu.

Na miejsce wezwany został patrol policji. Mundurowi zatrzymali 51-latka, który następnego dnia usłyszał zarzuty kierowania wobec żony groźby pozbawienia życia, uporczywego nękania oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Sąd nie miał żadnych wątpliwości, co do zasadności złożonego przez łaziskich śledczych wniosku i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przemoc domową grozi do 5 lat więzienia.

foto: KMP Mikołów

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3