Ławka-mem w kształcie Polski przed Planetarium Śląskim

IMG 20220830 175641
Kastelik

Szymon Kastelik

31 sierpnia, 2022

O ławkach ze sklejki, w kształcie Polski mówi się od paru dni. Pojawiły się nagle w kilku miejscach w Polsce. Jedna z nich stanęła przed Planetarium Śląskim, ale kiedy będzie już czynna, to będziemy patrzeć na drzewa.

Na razie ich powstanie i cel jest owiane tajemnicą. Katowicka Gazeta Wyborcza przypuszcza, że to kolejna kampania Kancelarii Premiera, a ławka została postawiona z polecenie wojewody śląskiego. Niestety na ten moment nikt niczego nie chce zdradzić. Wszystkiego mamy dowiedzieć się za jakiś czas.

Tymczasem ławka "w Polsce" stoi już przy Planetarium Śląskim, który został oddany do użytku w czerwcu po kilkuletniej przebudowie. Dojście do niej po schodkach jest "zamknięte" łańcuchem i taśmą. Jednak wystarczy dotknąć konstrukcji, żeby stwierdzić, iż nie jest ona wytrzymała. Może dlatego na jednej z wewnętrznych ścian "konturu Polski" pojawił się obszerny regulamin. Opisuje on sposób wchodzenia i nawet siadania na ławeczkę. Zabrania się:

- stawania na ławce;

-siadania na oparciu ławki;

- skakania na ławce;' zeskakiwania z ławki;

- siadania i przebywania na uszkodzonej ławce;

- używania urządzeń nagłośniających i innych wywołujących hałas;

- korzystania z otwartego ognia.

Na ławeczce nie usiądziemy też ze zwierzętami (przynajmniej wg regulaminu). Jeżeli już ktoś będzie z niej korzystał, to my musimy poczekać minimum 1,5 metra od konstrukcji. A co więcej, nie usiądziemy na ławeczce jeżeli jesteśmy najcięższymi ludźmi na świecie, ponieważ maksymalne obciążenie "Polski jako ławki" to 225 kilogramów. 

30 sierpnia ławka przy Planetarium Śląskim spełniała rolę dziwnej atrakcji. Przez to, że regulamin jest umieszczony "w środku" to ludzie i tak próbowali wejść na konstrukcję. Czy ławka wytrzyma do oficjalnej prezentacji? Trudno przewidzieć. 

W sieci pojawiły się już wpisy, że jej barwy nawiązują do.... Rosji lub jednej z partii politycznych w naszym kraju. 

IMG 20220830 175652

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.8µg/m3 PM2.5: 14.2µg/m3