Kulinarne wędrówki po Śląsku Cieszyńskim. Odkryj smaki i podróżuj pociągiem

Kuchnia slaska cieszynskiego

Redakcja

6 września, 2023

Śląsk Cieszyński, malowniczy region położony na pograniczu Polski i Czech, jest nie tylko oazą przyrody i kultury, ale również rajem dla miłośników pysznej kuchni. Podróżując pociągiem po tych urokliwych okolicach, możesz cieszyć się malowniczymi widokami, odkrywać unikalne smaki i tradycje kulinarne, które czynią tę krainę tak wyjątkową.

Jednym z najbardziej charakterystycznych dań Śląska Cieszyńskiego jest kultowa "kwaśnica", gęsta zupa przygotowana z kiszonej kapusty, kiełbasy, boczku i ziemniaków. Ten tradycyjny przysmak, który można znaleźć w licznych restauracjach i gospodach w regionie, jest obowiązkowym punktem w programie smakoszy. Kwaśnica doskonale wpisuje się w chłodniejsze dni, a jej aromatyczny smak przeniesie Cię w magiczny świat staropolskich tradycji kulinarnych.

Kolejną perełką tego regionu są "knedle", czyli kluski ziemniaczane, serwowane na wiele sposobów. Czy to z sosem grzybowym, smażone na maśle lub podawane z gulaszem, knedle zawsze zachwycają swoją puszystością i wyjątkowym smakiem. To danie jest prawdziwą ucztą dla podniebienia i doskonale wpisuje się w kulinarną mozaikę regionu.

Podróżując pociągiem po Śląsku Cieszyńskim, nie tylko możesz skosztować tych wyjątkowych dań, ale także cieszyć się pięknem okolicy. Wędrując po zabytkowych uliczkach, zwiedzając zamki i muzea, możesz skosztować lokalnych specjałów w tradycyjnych restauracjach i kawiarniach.

Podróż pociągiem to wygodny i ekologiczny sposób na dotarcie do Śląska Cieszyńskiego. Bez względu na to, czy jesteś podróżnikiem z Polski, Czech czy innego kraju, podróżując koleją, możesz podziwiać przepiękne krajobrazy, uniknąć korków drogowych i cieszyć się relaksem podczas podróży.

Zachęcamy Cię do podróży na Śląsk Cieszyński pociągiem i odkrycia unikalnych smaków tego regionu.

Do Cieszyna dotrzesz pociągami Kolei Śląskich, liniami:

  • S61 Katowice – Czechowice-Dziedzice – Zebrzydowice – Cieszyn
  • S62 Skoczów – Goleszów – Cieszyn

Przeżyj kulinarne przygody, poznaj lokalne tradycje i delektuj się pięknem okolicy. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem kuchni, miłośnikiem przyrody czy kulturalnym entuzjastą, Śląsk Cieszyński ma wiele do zaoferowania i z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Wyrusz w podróż pociągiem i rozkoszuj się tym wyjątkowym regionem!

powiązane artykuły:

Kulinarne przysmaki Beskidu Śląskiego
Turystyka 15 lipca, 2023

Beskid Śląski to region, który słynie nie tylko z pięknej przyrody, ale również oferuje w

Kolejenewag
Lokalne 23 sierpnia, 2023

Koleje Śląskie rozpoczynają wielkie zakupy! Podpisana została umowa na dostarczenie 3 lub 5 nowyc

299852712 3218157338409073 7741116740605593950 n
Turystyka 23 maja, 2023

Koleje Śląskie po raz kolejny organizują akcję wycieczkową pt.: „Kolej na Beskidy”. Wycieczki prz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3