Kukiz nie wyklucza startu w wyborach z list PiS

Csm kukiz 2df820ba64
Kastelik

Szymon Kastelik

10 czerwca 2021

Paweł Kukiz niedawno podpisał współpracę programową z Prawem i Sprawiedliwością. Ma nadzieję, że obóz rządzący spełni jego żądania dot. ustanowienia między innymi sędziów pokoju.

Paweł Kukiz w rozmowie z Super Expressem powiedział, że PiS musi spełnić jego postulaty, aby mówić o jakiejkolwiek współpracy. 

Przede wszystkim przed najbliższymi głosowaniami i mojej akceptacji dla pomysłów PiS, musimy jeszcze zrobić briefing z panem prezesem, na którym przedstawimy formułę tej naszej współpracy. Po drugie jesteśmy umówieni, że jeśli mam poprzeć w głosowaniach jakiś blok ustaw PiS, to na tym samym posiedzeniu najpierw PiS musi przegłosować którąś z naszych najistotniejszych ustaw - powiedział Kukiz w rozmowie z "SE".

O jakie "najistotniejsze ustawy chodzi"? Kukizowi zależy na tym, aby jak najszybciej ustanowić sędziów pokoju lub wprowadzić ustawę antykorupcyjną czy też ustanowić dzień referendalny w samorządach czy też digitalizacja zbierania podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw.  

Zapytany o to, czy wystartuje w kolejnych wyborach z list PiS, Kukiz powiedział - Nie wykluczam startu z żadnych list. Ani PiS, ani Wiosny. Jeśli jeszcze będzie istnieć.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3