Ktoś nie wylogował się z profilu Kancelarii Sejmu i skrytykował ambasadorkę USA!

Kstt

Redakcja

6 lipca 2020

W polskiej polityce widzieliśmy już wiele, ale takiej wtopy dyplomatycznej nie było już dawno. I to wszystko tuż po wizycie Andrzeja Dudy w USA i zapewnieniach, że nasz kraj ma ze Stanami Zjednoczonymi najlepsze relacje od lat.

Wszystko wydarzyło się od wpisu Beaty Mazurek na Twitterze, która napisała: 

Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek.” 

Ostra reakcja nastąpiła na ten post od ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

@BeataMK - dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków - skomentowała na Twitterze ambasadorka USA w Polsce, Georgette Mosbache. Jednak to, niestety, nie koniec tej historii. Ktoś najprawdopodobniej zapomniał się przelogować na Twitterze i skomentował postawę pani ambasador z konta... Kancelarii Sejmu!

Skandal dyplomatyczny bo pisze prawdę? Polityk we własnym kraju musi skulić uszy bo ambasador innego państwa warknął?”

Kancelaria Sejmu na Twitterze - pisownia oryginalna

Wpis bardzo szybko został usunięty, ale jak wiadomo, w naturze nic nie ginie. Szybko udostępniono zrzuty ekranu tej wiadomości. Redakcja Onetu próbowała dowiedzieć się najpierw od samej Kancelarii Sejmu, a następnie od Centrum Informacyjnego Sejmu, dlaczego taki wpis został opublikowany. Ale wszelkie próby zakończyły się niepowodzeniem.

Natomiast wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju, Marek Tatała poinformował, że złożył prośbę o uzyskanie informacji publicznej o tym, kto dzisiaj miał dostęp do twitterowego konta Kancelarii Sejmu.

 

screen - Twitter

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3